راه هایی برای کسب موفقیت مالی

0
۵۳۹ بازدید

بیشتر پدر و مادر ها الگوی اقتصادی مناسبی نبوده اند. در دوران تحصیل نیز هیچ درس تخصصی تدریس نمی شود که نامش ( چگونه پولدار شوید ) باشد. محیط اجتماعی هم ما را بیشتر به خرید کردن و مصرف گرایی بیش از حد تشویق می کند و چشم و همچشمی انگیزه ای قوی، برای حاکم شدن مصرف گرایی افراطی در همه جا شده است.

بیشتر  پدر  و مادر ها الگوی اقتصادی مناسبی نبوده اند. در دوران تحصیل نیز هیچ درس تخصصی تدریس نمی شود که نامش ( چگونه پولدار شوید ) باشد. محیط اجتماعی هم ما را بیشتر به خرید کردن و مصرف گرایی بیش از حد تشویق می کند و چشم و همچشمی انگیزه ای قوی، برای حاکم شدن مصرف گرایی افراطی در همه جا شده است.

اشخاصی که با آنها معاشرت داریم اکثرا الگوی خوب مالی نیستند و امروزه عبارات زیادی شنیده می شود؛ که حالا در آمدی برای خرج کردن داریم، هنوز پول هایمان تمام نشده که در مورد آن صحبت کنیم و یا پول مهمترین عامل زندگی نیست. پول نزد این گونه افراد یک وسیله کسل کننده و ناخوشایند و در عین حال درگیر هزینه ها و مشکلات مالی زندگی می باشیم و دائم در حال تکاپو برای بدست آوردن پول برای رفع هزینه های زندگی هستیم.

قانونی در اقتصاد هست که نشان می دهد هزینه های زندگی تا سطح درآمد فرد افزایش پیدا می کند. مثلا فرد بدون اینکه بداند تا سطح حقوق دریافتی هزینه می کند، مگر اینکه آن را مدیریت و برنامه ریزی کند و با یک دانش مالی در سرمایه گذاری به کار گیرد. این موضوع را آدم های موفق می دانند. به همین دلیل یک عادت مهم که این اشخاص برای خود ایجاد کرده اند که ابتدای هر ماه قبل از اینکه در آمدشان را خرج کنند. ابتدا درصدی از درآمدشان را پس انداز  و  به سرمایه گذاری اختصاص می دهند و هزینه زندگی خود را براساس ۱۰۰درصد درآمد خود، نه، بلکه کمتر از آن برنامه ریزی می کنند.

این روش ۲ نتیجه دارد؛ یک اینکه هزینه هایشان را هدفمند می کنند و هزینه های غیرضروری را شناسایی و حذف می کنند، هزینه های غیر ضروری که هیچ تاثیری در کیفیت زندگی شان ندارد و دوم اینکه با تخصیص تدریجی ولو کم، بخشی از درآمد خود را به پس انداز  و  سرمایه گذاری برای آینده بهتر خود می کنند و به تدریج آنها را به سرمایه گذاری های بزرگتر تبدیل می کنند. برای موفقیت مالی و ثروتمند شدن، راه ها و شیوه های متعددی وجود دارد. یکی از این راه ها پیروی از چهار اصل زیر است: ماهانه درصد معینی از پول خود را پس انداز کنید. مقدار پول پس انداز شده را سرمایه گذاری کنید .منابع در آمد خود را افزایش دهید.

از  پولی که در اثر افزایش منابع درآمدی بدست آوردید درصدی را ذخیره کنید. در راستای رشد و موفقیت مالی فردی یک مشاور مالی کارآزموده می تواند نقش مهمی در جهت ارتقاِءسطح مالی افراد داشته باشد وظیفه مشاوره، ارائه  خدمات مشاوره ای در جهت هدفمند کردن مسیر مالی افراد برای رسیدن به استقلال مالی می باشد که موارد ذیل ارائه می گردد.

تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی اشخاص برای تعیین استراتژی ها و دستیابی به اهداف مالی، پاسخگویی به سوالات اشخاص درباره اهداف و جزئیات طرح مالی خود، ساخت و حفظ جایگاه شغلی اشخاص و به روز کردن طرح های فعلی، اجرای پیشنهادهای برنامه مالی و یا ارجاع اشخاص به کسانی که می توانند آنها را در اجرای برنامه ها کمک کنند.

مصاحبه با اشخاص برای تعیین حقوق جاری، هزینه ها، بدهی ها، دارایی ها، پوشش بیمه ای، وضعیت مالی، اهداف مالی، تحمل ریسک، و سایر اطلاعات لازم برای توسعه طرح های مالی، مرور و بررسی مرتبط با برنامه ها و حساب های اشخاص، جهت تعیین تغییرات بوجود آمده در زندگی، اقتصاد و عملکرد مالی که نشان دهنده نیاز به ارزیابی مجدد برنامه ها می باشد.

پیشنهاد راهکارهایی که اشخاص بتوانند در رسیدن به مقاصد و اهداف مالی به کارگیرند، از جمله تو صیه هایی که در حوزه هایی مانند مدیریت نقدینگی، پوشش بیمه، برنامه ریزی سرمایه گذاری و بررسی فرصت های سرمایه گذاری موجود برای تعیین تناسب آن ها با برنامه های مالی انجام می شود.

وحید میرزائى – مشاوره مالى و سرمایه گذارى و نویسنده کتابهاى موفقیت هاى فردى و کسب وکار

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134289

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید