راه اندازی سامانه مدیریت سمن ها و موسسات خیریه در منطقه آزاد اروند

0
۲۴۴ بازدید

مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان منطقه آزاد اروند از راه اندازی سامانه مدیریت سمن ها و موسسات خیریه به منظور همکاری، ارتباط و یک پارچگی فعالیت های این نهادها در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، جلسه ی هم اندیشی در خصوص راه اندازی سامانه مدیریت موسسات خیریه و سازمان های مردم با هدف مشارکت این نهادها در پیشگیری و آگاهی عمومی برای عبور از بحران‌ کرونا، با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری آبادان، مدیر توسعه اجتماعی و ورزشی و مدیر بهداشت و درمان سازمان منطقه آزاد اروند، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان، نماینده معاون سیاسی اجتماعی خرمشهر و جمعی از مدیران سمن ها و مسئولین موسسات خیریه منطقه، برگزار شد.

پیمان ادیبی با اشاره به اهمیت راه اندازی این سامانه در استفاده از ظرفیت های مشترک و خروجی موثر این تشکل ها، اظهار داشت: سمن‌ها، بعنوان حلقه واسطه مردم و حاکمیت، نقش مهمی درکنترل بیماری کرونا دارند و می توانند کشور را از بحران پیش رو عبور دهند.

وی خاطرنشان کرد: پس از راه اندازی سامانه موسسات خیریه و سمن ها به یکدیگر متصل خواهند شد و علاوه بر تبادل اطلاعات می توانند فعالیت هایشان را به اشتراک بگذارند و از طریق سامانه عضو گیری کنند.

ادیبی با تأکید بر اینکه تشکل‌های مردم نهاد با آموزش سواد اجتماعی و فرهنگی مردم، نقش مهمی در قطع زنجیره شیوع کرونا دارند ، تصریح کرد: استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن همچنان مهم ترین اصل در کنترل این پاندمی است که تشکل های مردمی در آموزش ها و پیگیری های محله ای می توانند در این خصوص بسیار موثر عمل کنند.

دکتر آرش یلالی معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان در بخش دیگری از این جلسه نیز با ارائه آمار و نمودارها از وضعیت کنترل و روند بیماری جمعیت تحت پوشش این دانشکده، گزارش مفصلی ارائه داد.

گفتنی است در این نشست مدعوین پیشنهادات خود را در خصوص راه اندازی سامانه مطرح نمودند و مقرر گردید نظرات کتبی خود را ظرف مدت یک هفته به مدیریت توسعه اجتماعی و ورزشی سازمان ارائه نمایند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=119654