راهکار پروانه معصومی برای ارائه سریال‌های باکیفیت

0
۳۹۹ بازدید


پروانه معصومی معتقد است: متاسفانه ما عادت کرده‌ایم ،بعد از اتمام سریال همه عوامل دور میزی بنشینند و از هم تعریف کنند. بدون اینکه سریال مورد نقد و بررسی قرار گیرد، در حالیکه نتیجه‌ی نقد و بررسی مجموعه‌های تلویزیونی ارائه سریال‌های با کیفیت برای مخاطبان است.
این بازیگر کهنه کار تلویزیون و سینما در گفت‌وگویی با ایسنا،در خصوص ساخت و ارائه برنامه‌هایی از قبیل”به رنگ آفتاب” که به بررسی آثار سینمایی و تلویزیونی با موضوع قرآنی می‌پردازد، گفت: کارهای این چنینی که به تحلیل، نقد و بررسی برنامه‌های تلویزیونی و به ویژه مجموعه‌های پرطرفدار مذهبی صورت می‌گیرد، خیلی خوب است، زیرا وجود این نوع برنامه‌ها باعث می‌شود در مورد قصه‌هایی که در نهایت تبدیل به فیلم و سریال می‌شود. تحقیق و پژوهش گسترده‌تری انجام شود که نتیجه آن کیفیت بهتر سریال از نظر پردازش محتوا و داستان است.
این بازیگر در ادامه توضیح داد:ارائه برنامه‌های شبیه به “به رنگ آفتاب” در تلویزیون سبب می‌شود این رسانه به سمت تولید برنامه‌های حرفه‌ای بیشتر گام بردارد و نقد پذیری عوامل و دست اندر کاران مجموعه‌های تلویزیونی بالا رود.
معصومی با اعتقاد بر اینکه وجود برنامه‌های نقد و بررسی در مجموعه‌های تلویزیونی منجر به ارائه سریال های با کیفیت برای مخاطبان است،گفت: اگر چنین برنامه های تحلیلی همانند برنامه “به رنگ آفتاب” در رسانه تولید شود و افراد با سواد و منصف سریالها را از زوایای مختلف نقد و بررسی کنند، نتیجه‌ی آن ارائه سریال‌های با کیفیت برای مخاطبان است.
بازیگر سریال “مسافر ری” در ادامه اظهار کرد: فکر می‌کنم برنامه”به رنگ آفتاب”از سریالهایی که در ماه رمضان از تلویزیون پخش شد بیننده بیشتری داشته است. این گونه برنامه‌های تحلیلی می‌تواند راجع به خیلی از سریال‌های تلویزیونی اتفاق بیافتد و فقط مربوط به سریال‌های مذهبی نباشد، متاسفانه ما عادت کردیم بعد از اتمام سریال همه عوامل دور میزی بنشینند و از هم تعریف کنند بدون اینکه سریال مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
وی دربخش دیگری از گفت‌و گوی خود از تاثیرگذاری آثار مذهبی همچون “مسافر ری” که درآن ایفای نقش کرده است،نیز گفت.
این بازیگر با تاکید بر این که حس و حالی که فیلم‌های مذهبی در من و عوامل فیلم ایجاد می‌کنند، غیرقابل کتمان است، توضیح داد: حس و حال برخی از این فیلم‌ها خیلی زیاد و فوق العاده است البته بخشی از آن به اعتقادات خود افراد بستگی دارد.
معصومی برای نمونه مجموعه “مسافر ری” را مثال زد و گفت: در یکی از صحنه‌ها حرم امام حسین را خراب کردند. در این صحنه که سیاهی لشگرها، شترها را می‌کشیدند تا حرم امام حسین را تخریب کنند؛ آن روز واقعا دیدنی بود، آن روز من بازی نداشتم و فقط گوشه‌ای نشسته بودم و نگاه می کردم که هنرورها خودشان را تکه تکه می کردند و چنان به سر و صورت خودشان می‌زدند که گویا واقعا دارند حرم امام حسین را تخریب می‌کنند و حتی یک لحظه مانع کار شترها شدند و همین باعث شد بیایند جلویشان را بگیرند و کار را برای دقایقی متوقف کنند. این احساس باعث می‌شود که آن بازی بازیگر و یا هنرور باورپذیر شود.
پروانه معصومی در پایان گفت: در حال حاضر هیچ کاری در دست ساخت ندارم ترجیح می‌دهم با صبر وسواس و دقت بیشتری، کار انتخاب کنم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4531