راهکار وزیر برای خانه های روی دست مانده مهر!

0
۴۴۷ بازدید

شرط فرم جیم و تاهل حذف می شود

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

درحالی که تعداد واحدهای بدون متقاضی در پروژه مسکن مهر امسال نسبت به سال گذشته به نصف کاهش یافته، گزارش‌ها از دستور آخوندی برای حذف شرایط تأهل، سکونت ۵ساله و فرم جیم برای تعیین تکلیف حدود ۴۴هزار مسکن مهر بدون متقاضی خبر می‌دهد.

در حالیکه همچنان متقاضیان مسکن مهر برای تحویل واحدهای مسکونی خود لحظه شماری می کنند گزارشها حاکی از این است که در برخی از استانها این واحدها بنا به دلایلی متقاضی ندارند و تعداد آنها نیز حدود ۴۴ هزار واحد مسکونی است. تعداد آنها سال گذشته بالغ بر ۸۰ هزار واحد مسکونی بوده که امسال این عدد به نصف کاهش یافته است.

بنابراین گزارش،تعیین تکلیف نشدن واحدهای مسکن مهر و نبود متقاضی برای این واحدها باعث شده تا به تازگی آخوندی وزیر راه و شهرسازی دستوری را مبنی بر تعیین تکلیف این واحدها صادر کند.

دستور آخوندی که با هدف آسانتر شدن واگذاری این واحدها است بر این اساس استوار و صادر شده است که برای حل و فصل مشکل واحدهای فاقد متقاضی در جاهایی که مشتری واجد شرایط نیست، شرایط تاهل، سکونت ۵ ساله در آن شهر و همچنین فرم جیم حذف شود.

البته قرار بر این است که برای اجرایی شدن این دستور آخوندی، از هیات دولت مجوزی اخذ شود. این دستور را وزیر راه و شهرسازی صادر کرده است و مقرر شده متن این نامه آماده و توسط آخوندی در جلسه هیئت دولت مطرح شود.

بر اساس این گزارش،به گفته مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، استان خوزستان درمقایسه با سایر استان‌ها بیشترین واحد فاقد متقاضی مسکن مهر را دارد. شهرستان دهلران در استان ایلام در این زمینه مشکلات حادتری دارد. در استان گیلان هم برخی پروژه‌ها مشتری ندارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14327