به مناسبت21 فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری عنوان شد؛

راهنمایان گردشگری قشم روایت گران میراث جزیره عجایب هفتگانه

0
۵,۳۸۴ بازدید

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از راهنمایان گردشگری قشم به عنوان روایت گران میراث جزیره عجایب هفتگانه یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از روزنامه جهان اقتصاد ، علیرضا امری کاظمی ضمن تبریک روز جهانی راهنمایان گردشگری بیان داشت: به دلیل ارتباط مستقیم راهنمایان گردشگری با گردشگران، این افراد یکی از تاثیرگذارترین عوامل موفقیت صنعت گردشگری یک منطقه محسوب می شوند.
وی بر نقش سازنده صنعت گردشگری در اقتصاد کشورها تاکید کرد و افزود: این صنعت به طرز فزاینده ای رو به رشد است به گونه ای که در بسیاری از کشورها به قطب اصلی توسعه اقتصاد تبدیل شده و همین مسئله نقش کلیدی راهنمایان گردشگری را پررنگ تر می کند. 
به گفته امری کاظمی،  راهنمایان علاوه بر مدیریت سفر، خاطره ساز لحظات بی تکرار گردشگران هستند و می توانند با برنامه ریزی منحصربفرد خود، یک خاطره کوچک ‌را به خاطره‌ای بزرگ و فراموش نشدنی تبدیل کرده و معرف و اشاعه دهنده میراث ملموس و ناملموس منطقه باشند.
 مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان یادآور شد: راهنمای گردشگری مهم ترین رکن تور گردشگری است زیرا گردشگر تمام طول سفر را با راهنما سپری می کند. اوست که با تمام تلاش خود می کوشد تا جاذبه های گردشگری جغرافیای منطقه ای را به بهترین شکل برای افراد حاضر در تور معرفی کند. این روز فرصتی است تا به این ارکان اصلی صنعت گردشگری جزیره تبریک گفته و قدردان تلاش های شان برای معرفی قشم باشیم.
گفتنی است، از سال ۱۹۹۰ و پس از تشکیل فدراسیون جهانی راهنمایان، ۲۱ فوریه به نام روز جهانی راهنمای گردشگری تعیین شده و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شغل‌های جهان شناخته شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134359