کد خبر: 179799
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست تجاری ایران و عمان تاکید کرد: افزایش سهم ایران و عمان از تجارت منطقه با تقویت زیرساخت‌های صادراتی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست تجاری ایران و عمان تاکید کرد: افزایش سهم ایران و عمان از تجارت منطقه با تقویت زیرساخت‌های صادراتی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان توسعه تجارت ایران، نشست تجاری ایران و عمان با حضور علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و هیات همراه و رییس اتاق بازرگانی عمان و بخش خصوصی این کشور در اتاق بازرگانی مسقط برگزار شد.

پیمان‌پاک در این دیدار با اشاره به جایگاه استراتژیک ایران و سلطنت عمان بر امکان صادرات مجدد و ترانزیت بین دو کشور تاکید کرد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با اشاره به موافقت‌نامه‎های تجارت آزاد سلطنت عمان با دیگر کشورها و حجم ۱.۵ تریلیون دلاری تجارت منطقه به تلاش برای افزایش سهم دو کشور از این بازار منطقه‌ای با تقویت زیرساخت‌های تجاری به ویژه حمل و نقل بین‌المللی، ترانزیت و فعال کردن کریدور شمال- جنوب تاکید کرد.

پیمان‌پاک همچنین در پایان با تشکر از زحمات اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان، ابراز امیدواری کرد بخش خصوصی دو کشور محوریت این فعالیت‌ها رو بر عهده گرفته و برنامه‌ریزی مناسب را در دستور کار قرار دهد.

رضا صالح جمعه، رییس اتاق بازرگانی عمان نیز در این نشست با اشاره به افزایش مبادلات دو کشور گفت: با وجود با مشکلات بانکی و حمل و نقل، تلاش دو طرف برای افزایش روابط تجاری ادامه پیدا خواهد کرد.

گفتنی است در آستانه سفر رئیس ج. ا. ایران به عمان، علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی از جمله مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه سرمایه‌گذاری سلطنت عمان و همچنین علی نجفی خوشرودی، سفیر ایران در مسقط قرار گرفت.

***رایزنی برای تاسیس شرکت مشترک کشتیرانی ایران و عمان

همچنین رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با رئیس اجرایی شرکت کشتیرانی سلطنت عمان بر تقویت ظرفیت‌های حمل و نقل دو کشور تاکید کرد.

در دیدار علیرضا پیمان‌پاک با رئیس اجرایی شرکت کشتیرانی سلطنت عمان، دو طرف در خصوص همکاری‌های مشترک به ویژه در زمینه تاسیس شرکت مشترک کشتیرانی و همچنین فعال کردن ظرفیت‌های حمل و نقل دو کشور به منظور توسعه روابط دوجانبه و چندجانبه و به ویژه ترانزیت کالا میان کشورهای منطقه تاکید کردند.

لازم به ذکر است حجم مبادلات تجاری بین ایران و عمان در سال ۱۴۰۰ با یک میلیارد و ۳۳۶ میلیون دلار رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند و رشد ۵۳ درصدی را نسبت به سال قبل داشت.

گفتنی است در آستانه سفر رئیس ج. ا. ایران به عمان، علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی از جمله مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه سرمایه‌گذاری سلطنت عمان و همچنین علی نجفی خوشرودی، سفیر ج. ا. ایران در مسقط قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.