رئیس جمهور در جریان بازدید از منطقه آزاد انزلی دستور داد: تسریع در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی منطقه آزاد انزلی

0
۱۲۷ بازدید

آیت ا… سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور از امکانات و زیرساخت های موجود در منطقه آزاد انزلی به ویژه اسکه رو رو در حال ساخت،بخش سینی دوار که محل اتصال راه آهن به بندر می باشد،برج مراقبت بندر کاسپین و مسیر در حال احداث خط ریلی در محدوده منطقه بازدید به عمل آورد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فرینا، رییس جمهور بر لزوم سرعت بخشی به طرح اتصال مجتمع بندری کاسپین و بندر انزلی به خط ریل سراسری در ایستگاه پیربازار رشت تأکید کرده و اظهار داشت: علاوه براین مهم،خرید کشتی های رو رو باید در دستورکار قرار گیرد تا شاهد رونق هر چه بیشتر کریدور شمال-جنوب و توسعه مراودات با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر باشیم.

وی با صدور دستوری، استاندار گیلان را مسئول رفع مشکلات تقسیمات کشوری ایجاد شده در مسیر بهره برداری از سومین شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی نمود و در برابر درخواست مطرح شده از سوی دکتر سعید محمد، در ارتباط با تودیع دو مرحله ای مالیات بر ارزش افزوده از سویفعالان اقتصادی منطقه، دستور بررسی ابهامات موجود جهت اصلاح این قانون را صادر نمود.

گفتنی است در جریان این بازدید سعید محمد، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اسدا…عباسی استاندار گیلان، آیت ا….رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی حضور داشتند.

***بازدید رئیس‌جمهور از مرکز کنترل ترافیک دریایی مجمتع بندری کاسپین

سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم جمهور به همراه سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مهندس قاسمی وزیر راه و شهرسازی و مهندس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه های بندری اتصال راه‌آهن به مجتمع بندری کاسپین برج کنترل ترافیک دریایی بازدید به عمل آوردند.

رئیس جمهور در بازدید از مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر کاسپین از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و مزیت‌های توسعه این بندر قرار گرفت.

سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در حاشیه بازدید از اسکله بندر کاسپین وزیر راه و شهرسازی و مسئولین بندر کاسپین از جزئیات آن گزارش دادند و رئیس جمهور در جریان روند احداث اسکله‌های جدید در این بندر و نیز آخرین وضعیت اتصال خط آهن چابهار به بندر کاسپین و همچنین مزیت‌های صادراتی و ترانزیت دریایی آن قرار گرفت.

بندر کاسپین از بنادر نسل سوم و پیشرفته شمال کشور است که امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ در آن وجود دارد.

بر اساس گزارش ارائه شده تکمیل این بندر سهم زیادی در اشتغال و رونق اقتصادی و تجاری در استان خواهد داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=170852