رئیس جمهور بر استراتژیک بودن راه آهن رشت – کاسپین تاکید کرد

0
۳۴۵ بازدید

رئیس جمهور بیان کرد: باید با همه توان پروژه را دنبال کنیم تا در اوایل سال ۱۴۰۰ به افتتاح برسد و لذا آمادگی داریم هرگونه اعتبار لازم را از طریق دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تامین کنیم.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، حسن روحانی در حاشیه بهره برداری از ۱۸ طرح سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به کارهای خوب انجام شده در دو بندر انزلی و کاسپین، اظهار کرد: بندر انزلی بندر بسیار مهمی در دریای خزر برای ارتباط با کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه پروژه راه آهن رشت – کاسپین یک پروژه بسیار مهم و استراتژیک است، افزود: متاسفانه آنگونه که علاقمند بودیم این پروژه را در اسفندماه سال جاری افتتاح کنیم، شاهد عقب ماندگی هایی هستیم که امیدواریم با پیگیری دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، وزیر راه و شهرسازی، استاندار گیلان و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی این پروژه به عنوان یک پروژه استراتژیک به زودی افتتاح شود.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم سه شیفت شدن عملیات زیرسازی راه آهن رشت – کاسپین، تصریح کرد: باید با همه توان پروژه را دنبال کنیم تا در اوایل سال ۱۴۰۰ به افتتاح برسد و لذا آمادگی داریم هرگونه اعتبار لازم را از طریق دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تامین کنیم.

روحانی، با بیان اینکه راه آهن رشت – کاسپین دریای خزر را در منطقه گیلان به خلیج فارس متصل می کند، گفت: همگان باید این پروژه را دارای اهمیت خاص و ویژه در نظر بگیرند لذا طی دو هفته آینده گزارش مکتوب درباره روند اجرای پروژه توسط دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور ارائه شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129175