رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به وضعیت حاکم بر فضای کسب و کار: وزیر پیشنهادی صمت مسؤلیت خطیری پذیرفته‌است

0
۱۳۰ بازدید

رئیس اتاق اصناف ایران در نشست دبیرخانه مشترک سه اتاق با علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صمت و با حضور اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران گفت: رزم‌حسینی در شرایط حساسی که بر محیط کسب و‌کار حاکم است، چنین مسئولیت خطیری را پذیرفته است.

رئیس اتاق اصناف ایران در نشست دبیرخانه مشترک سه اتاق با علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صمت و با حضور اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران   گفت: رزم‌حسینی در شرایط حساسی که بر محیط کسب و‌کار حاکم است، چنین مسئولیت خطیری را پذیرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی اظهار کرد: این جلسه حاصل توجهی است که اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون با تشکیل دبیرخانه مشترک برای پیگیری مشکلات فعالان اقتصادی در بخش خصوصی داشتند و این حساسیت را امروز (آقای) رزم‌حسینی هم پذیرفته‌ که در این جمع حاضر شده‌است‌.

وی بیان کرد: ما از طریق محمود بنانژاد، عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق مشهد در جریان نظرات ایشان هستیم.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: در سال‌های گذشته توجه کمی به بخش بازرگانی شده است. اگر بپذیریم که بخش بازرگانی محرک تولید هم هست، خواهیم دانست که باید توجه بیشتری به این حوزه شود.

ممبینی گفت: اصناف، بخش بازرگانی داخلی را عهده‌دار است و جمعیت وسیعی در شبکه توزیع دارد اما تصمیمات و اقداماتی که بعضا تنش‌هایی در حوزه تجارت ایجاد می‌کند را بدون هیچ دلیلی به پای اصناف می‌نویسند. با وجود همه این بی‌مهری‌ها اصناف تا امروز در کنار دولت توانستند بسیاری از مشکلات را حل و‌ فصل کنند.

رئیس اتاق اصناف ایران خطاب به وزیر پیشنهادی صمت گفت: ما انتظار داریم برنامه‌هایی که شما ارائه می‌دهید روشنگر این باشد که بدانیم در آینده نزدیک چه توقعی از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشیم‌.

وی بیان کرد: امروز صنایع بزرگ در آستانه تعطیلی هستند و بالغ بر ۵۰ هزار واحد صنفی در کشور در آستانه تعطیلی بوده یا تعطیل شده‌اند و عواملی از جمله قوانین تامین‌اجتماعی، عدم نقدینگی، قیمت‌گذاری‌های دستوری و … در این امر دخیل است.

رئیس اتاق اصناف ایران تاکید کرد: خلاف آن‌چه گفته می‌شود توجه کافی به نقش تشکل‌ها نمی‌شود. اما با شناختی که از جنابعالی داریم انتظار داریم که توجه بیشتری از سوی وزارت صمت به بخش خصوصی شده و روز به روز اختیارات بیشتری به بخش خصوصی واگذار شود تا شاهد بهبود وضعیت اقتصادی باشیم‌.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=113217

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید