کد خبر: 5877
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

رئیس مجلس در دیدار با همتای الجزایری: سخنان اوباما درباره نابودی داعش را شوخی می دانیم

رئیس مجلس در دیدار با همتای الجزایری: سخنان اوباما درباره نابودی داعش را شوخی می دانیم

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ديدار با رئيس مجلس الجزاير با اشاره به حضور گروه هاي تروريستي در منطقه و نقش غرب در ايجاد آنها گفت:‎ بحران هاي بوجود آمده در خاورميانه نشان مي دهد که آمريکا تدبير لازم براي اداره چنين پروژه هايي را ندارد.


به گزارش مهر، علي لاريجاني صبح روز سه شنبه در حاشيه صد و سي و يکمين اتحاديه بين المجالس جهاني با رئيس مجلس الجزاير ديدار و گفتگو کرد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي در اين ديدار با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران هميشه از رايزني با کشور الجزاير استفاده بسياري کرده است، گفت: نگراني هاي شما در مورد بحران  دو منطقه  خاورميانه و آفريقا درست است اين مشکلات ناشي از غير مسئولانه عمل کردن برخي بازيگران منطقه اي است.
وي با بيان اينکه بحران ها و شرايط فعلي خاورميانه بدترين شرايطي است که تاکنون مشاهده کرده ايم، گفت: يکي از نقاط مهم اين بحران اين است که پايان آن ابهام دارد.
اظهارات اوباما درباره نابودي داعش را شوخي مي دانيم
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حضور گروههاي تروريستي در منطقه و حمايت کشورهاي بزرگ از آنها گفت: ما صحبت اوباما مبني بر اينکه داعش را نابود مي کنيم را شوخي مي دانيم، اتفاقات اخير نشان داد که ‎آمريکا توانايي و تدبير اداره چنين پروژه هايي را ندارد و بعد از مدتي که به ناتواني خود پي بردند اين گروه هاي تروريستي را رها مي کنند.
عبدالقادر بن صالح با بيان اينکه الجزاير احترام خاصي براي ايران، رهبر و روساي اين کشور قائل است ادامه داد: اوضاع منطقه ما و خاورميانه نيازمند رايزني هاي مستمر و ضروري و بيان ديدگاههاي هر دو طرف براي رسيدن به راهکاري براي حل چالش هاي موجود است
وي با بيان اينکه اوضاع در منطقه خاورميانه بسيار نگران کننده است، گفت: احساس مي کنم برخي تحولات موجود در خاورميانه مشابه تحولاتي است که در منطقه ما در حال شکل گرفتن است که احتمال تداوم و کشانده  شدن آن به ساير مناطق وجود دارد