کد خبر: 180688
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کفش و کیف تهران: نباید تنها از تولیدکنندگان و مردم انتظار عملیاتی شدن شعار سال را داشته باشیم

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کفش و کیف تهران: نباید تنها از تولیدکنندگان و مردم انتظار عملیاتی شدن شعار سال را داشته باشیم

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف تهران، سعید حیاتی، رئیس اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کفش و کیف تهراناظهار داشت: تولیدکنندگان در راستای تحقق امر رهبری تمام تلاش خود را طی تمام سال هایی که موکداً شعار سال بر تولید بوده، انجام داده اند، اما نمی توانیم تنها از تولیدکنندگان و مردم انتظار عملیاتی شدن شعار را داشته باشیم. متاسفانه مسئولینی که در این راستا باید در به هدف رسیدن تولیدکنندگان همیار و همراه باشند همکاری نمی کنند و به جای پشتیبانی با قرار دادن موانعی از تولید و انگیزه تولیدکننده جلو گیری می کنند .

حیاتی در ادامه تاکید کرد: برای تولید اولیه و مهمترین نکته سرمایه و ابزار است. ما نیازمند تکنولوژی روز هستیم. باید همگام با دنیا پیش برویم. مگر بدون مواد اولیه و دستگاه ها و ماشین آلات و ابزار تولید می توانیم در مسیر تولید باشیم؟ مبرهن است که غیر ممکن است. نمونه آن ممانعت از واردات به اندازه کافی و مورد نیاز است. به واردکننده مقدار مواد اولیه اعلام می شود بیش از آن نمی تواند وارد کند در حالیکه مقدار تعیین شده، دردی از تولید دوا نمی کند. چرا ظرفیت تعیین می کنند؟ مگر تلاش برای تولید نداریم؟ چرا محدودیت ایجاد می کنند؟ به جای روان سازی در تولید مانع تراشی می شود. سال هاست فریاد می زنیم گوش شنوا نیست.

وی تصریح کرد: برای عرضه مقدار مواد اولیه‎ای که در داخل کشور است مانع می گذارند. مواد اولیه را به جای اینکه به تولیدکننده بدهند با عرضه در بورس راه را برای دلالان پولدار باز می کنند. دلالان همه مواد را می خرند و قطره چکانی با مبالغ بالا در بازار عرضه می کنند. همه این خسارت و گرانی ها بر سر مصرف کننده سرشکن می شود؛ بنابراین وسع و توان آنها پایین می آید،تقاضا کم می شود و تولید کاهش می یابد و یا اساساً انگیزه تولیدکننده از بین می رود و بساط تولید و اشتغال جمع می گردد.

حیاتی تاکیدکرد: با این رویه چه بسیار تولیدکنندگانی که با شوق در مسیر تولید گام نهادند؛ ولی سرخورده از تلاش، کارگاه های خود را تعطیل کردند. به داد تولیدکننده برسید.

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کفش و کیف تهران در ادامه با انتقاد از رفتار سازمان امور مالیاتی گفت: بعد از سه سال که بازار کیف و کفش به دلیل کرونا و تعطیلی مدارس کساد بود، چشم امید بستیم به باز شدن مدارس و دانشگاه ها، به محض باز شدن این مراکز، سازمان امور مالیاتی دندان تیز کرد و دستگاه های پوز را برپا کرد. کاسبان هنوز نتوانستند چک های ماه های پیش را وصول کنند. حجره ها خالی از درآمد است، طلب ها را نتوانستیم بگیریم، دخل کاسب خالی است. سازمان مکرر برای کسب درآمد خود قوانین تازه اجرا می کند. از کجا و چگونه باید بپردازیم. سازمان به کسبه مهلت بدهد، تازه چراغ واحدهای صنفی روشن شده، اجازه بدهد، فروش داشته باشند آن وقت مطالبه درآمد کند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر چک های صیادی معاملات را در بازار دچار سکته کرده است. همه نقدی کار می کنند. دردسرهای چک صیادی بقدری زیاد است که کسبه نمی توانند معاملات را بدرستی انجام دهند. چک تنها ابزار معاملات است، وقتی دچار مشکل شود، کسبه برای معامله دچار مشکلات عدیده ای می شوند. سازمان ها وارگان ها بدون توجه به مشکلات، فقط به دنبال مطالبات خودشان هستند.

رئیس اتحادیه فروشندگان چرم و لوازم کفش و کیف تهران در خصوص دانش بینان بیان داشت: در جلسه ای که با حضور هیات رئیسه اتاق در وزارت صمت و مسئولان این وزارت خانه داشتیم به شرح موضوع دانش بنیان پرداخته شد. امید است در آینده فرایند تعامل بین نخبه های دانشگاه و نخبه های کسب و کار بتوانیم در مسیر تولیدات با محور دانش بنیان قدم برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.