ذخایر گازی روسیه یک قرن دیگر تمام می شود

0
۷۲ بازدید

میلر در یک کنفرانس تجاری در مسکو گفت:«ذخایر گازی در روسیه یعنی ذخایر گازی گازپروم بزرگترین ذخایر دنیا هستند و ما تا صد سال دیگر هیچ مشکلی با این ذخایر نداریم».

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، الکسی میلر، مدیر عامل شرکت گاز پروم روسیه اعلام کرد این کشور تا یک قرن دیگر ذخایر گاز طبیعی دارد.

میلر در یک کنفرانس تجاری در مسکو گفت:«ذخایر گازی در روسیه یعنی ذخایر گازی گازپروم بزرگترین ذخایر دنیا هستند و ما تا صد سال دیگر هیچ مشکلی با این ذخایر نداریم».

میلر با اشاره به اینکه برخی از میادین گازی که شرکت گازپروم در حال توسعه آنها در منطقه یامال است، می‌توانند تا ۲۱۳۲ تولید داشته باشند، گفت:«دورنمای عرضه گاز روسیه از طریق خط لوله بسیار خوشبینانه است».

شرکت گازپروم هفته گذشته ساخت خط لوله نورد استریم ۲ را تکمیل کرد، گرچه انتقال گاز از این خط لوله تا زمان اعطای مجوز از طرف آلمان آغاز نخواهد شد.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در اوایل همین ماه گفت منابع قطب شمال روسیه به تنهایی دهه‌ها و حتی قرن‌ها دوام می‌آورند. ذخایر دریایی قطب شمال روسیه ۱۵ میلیارد تن نفت و حدود ۱۰۰ تریلیون متر مکعب گاز در خود جای داده‌اند.

البته نواک تاکید کرد توسعه این ذخایر در حال حاضر بسیار گران قیمت است ولی در برنامه دولت قرار دارد و تنها زمانی از آنها استفاده می‌شود که سایر مناطق روسیه خالی از ذخایر نفت و گاز شوند.

الکساندر کوزلوف، وزیر منابع طبیعی روسیه قبلاً گفته بود ذخایر نفتی این کشور با سرعت فعلی تولید، تا ۲۰۸۰ دوام می‌آورند.

وی همچنین اعلام کرده بود روسیه با سرعت فعلی تولید گاز، تا ۱۰۳ سال دیگر ذخایر گاز طبیعی خواهد داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=154419

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here