ذخایر ارز خارجی چین به ۳.۲ تریلیون دلار رسید

0
۹۰ بازدید

اطلاعات بانک مرکزی چین نشان می‌دهد ذخایر ارز خارجی این کشور ۲۸.۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۳.۱۹۸ تریلیون دلار رسیده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، ذخایر ارز خارجی چین که بزرگترین ذخایر دنیا است در ماه آوریل به دنبال ضعف دلار نسبت به ماه قبل از آن افزایش داشت.

اطلاعات بانک مرکزی چین نشان می‌دهد ذخایر ارز خارجی این کشور ۲۸.۱۵ میلیارد دلار افزایش یافته و به ۳.۱۹۸ تریلیون دلار رسیده است. تحلیلگرانی که رویترز از آنها نظرسنجی کرده بود انتظار داشتند این ذخایر تا ۳.۲ تریلیون دلار نسبت به ۳.۱۷ تریلیون دلار ماه مارس افزایش یابد.

طبق گزارش بانک مرکزی چین، این افزایش نتیجه کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای بزرگ دنیا و افزایش قیمت سرمایه‌های جهانی بوده است.

ارزش یوان ۱.۲ درصد در ماه آوریل نسبت به دلار افزایش داشت درحالی که ارزش دلار آمریکا ۲.۱ درصد در برابر ارزهای برتر دنیا پایین آمده بود.

جریان ورود سرمایه‌های خارجی به چین در ماه آوریل به دنبال رشد اقتصاد این کشور در سه ماهه اول سال جاری میلادی ادامه داشت.

چین با ۱۳.۵ میلیارد دلار ۹۵ درصد از جریان ورود سرمایه‌های خارجی به بازارهای نوظهور را در ماه گذشته میلادی در اختیار داشته است.

ذخایر طلای چین در پایان آوریل برابر با ۶۲.۶۴ میلیون اونس بود که تغییری نسبت به ماه قبل از آن نداشت.

ارزش ذخایر طلای چین در پایان آوریل تا ۱۱۰.۷۳ میلیارد دلار نسبت به ۱۰۹.۱۸ میلیارد دلار انتهای ماه مارس افزایش داشت.

چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۷۵.۱ میلیارد دلار مازاد حساب جاری ثبت کرد که برابر با ۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=140573

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here