دیپلم افتخار کاهش گرسنگی فائو به ایران اعطا شد

0
۴۶۴ بازدید

گروه تولید: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با اعطای دیپلم افتخار به جمهوری اسلامی ایران، رسما از دستاوردهای کشورمان در کاهش تعداد افراد دچار سوتغذیه به کمتر از پنج درصد تقدیر کرد.

محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی که برای شرکت در اجلاس دو سالانه فائو به ایتالیا سفر کرده، این جایزه را از «خوزه گراسیانو داسیلوا» مدیرکل این سازمان دریافت کرد.

براساس این گزارش، ایران در جمع ۷۲ کشوری قرار دارد که موفق به تحقق اولین هدف توسعه هزاره ملل متحد مبنی بر به نصف رساندن نسبت جمعیتی افراد دارای گرسنگی و یا سوءتغذیه شده اند.

وزیر جهادکشاورزی در حاشیه این مراسم اعلام کرد: در سال ۱۹۹۰ سران کشورهای عضو فائو اهدافی را در زمینه کاهش فقر و گرسنگی در هزاره جدید برای سال ۲۰۱۵ تعریف کردند که خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران سال گذشته به این اهداف دست یافت.

وزیر جهادکشاورزی همچنین در دیدار با نانچویا دی گیرولا وزیر کشاورزی این کشور از تشکیل کمیته مشترک کشاورزی ایران و ایتالیا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این امر مورد توافق دو کشور قرار گرفته است.

وی افزود: هم اکنون زمینه های همکاری دو کشور در بخش های مختلف کشاورزی از جمله حوزه های تحقیقات، تبادل ژرم پلاسم، نهال و بذر، ماشین آلات کشاورزی، شیلات، بهداشت دامی و گیاهی فراهم است.

وزیر جهادکشاورزی، همچنین آمادگی ایران برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی به ایتالیا را اعلام کرد.

حجتی پیشنهاد داد: هر یک از طرفین نماینده تام الاختیار خود را برای حصول اطمینان از حسن اجرای توافقات صورت گرفته، تعیین کنند.

وی از همتای ایتالیایی خود برای سفر به ایران دعوت کرد و وزیر کشاورزی ایتالیا ضمن پذیرش این دعوت، اظهار امیدواری کرد در زودترین زمان ممکن برای بازدید از بخش های کشاورزی به ایران سفر کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13185