دولت هند استفاده از بیت کوین را ممنوع کرد

0
۲۳۸ بازدید

وزیر دارایی هند در آن زمان اعلام کرد دولت هند ارزهای مجازی را به رسمیت نمی‌شناسد و اقدامات لازم برای ممنوعیت استفاده از سرمایه‌های مجازی در فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را در پیش می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان بی سی، دولت هند قصد دارد طبق لایحه‌ای ارزهای مجازی خصوصی مثل بیت کوین را ممنوع کرده و یک ارز مجازی ملی راه‌اندازی کند.

این لایحه با عنوان «ارز مجازی و قانون ارز دیجیتال رسمی» زیرساخت‌های ایجاد یک ارز دیجیتال رسمی را توسط بانک رزرو هند ایجاد می‌کند. حزب بهاراتیا جاناتا به رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر هند، از این لایحه حمایت کرده و احتمال بالایی برای تصویب آن می‌دهد.

این اولین بار نیست که قانونگذاران هند چنین موضع قدرتمندی در برابر ارزهای مجازی گرفته‌اند. یک هیئت دولتی در ۲۰۱۸ پیشنهاد ممنوعیت تمام ارزهای مجازی خصوصی و جریمه ۱۰ سال زندان برای متخلفان را داده بود.

وزیر دارایی هند در آن زمان اعلام کرد دولت هند ارزهای مجازی را به رسمیت نمی‌شناسد و اقدامات لازم برای ممنوعیت استفاده از سرمایه‌های مجازی در فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را در پیش می‌گیرد. نقل و انتقال ارزهای مجازی در آن سال ممنوع شد ولی این ممنوعیت در مارس ۲۰۲۰ توسط دادگاه عالی هند لغو شد.

تفاوت‌های قابل توجهی بین ارزهای دیجیتال ملی و ارزهای مجازی خصوصی مثل بیت کوین وجود دارد. ارزهای مجازی مثل بیت کوین مرکزیت ندارند در حالی که ارزهای دیجیتال ملی متمرکز هستند. طبق گزارش بانک جهانی، هند با تولید ناخالص داخلی حدود ۲.۹ تریلیون دلار، پنجمین اقتصاد بزرگ دنیاست و جلوتر از انگلیس، فرانسه و ایتالیا قرار دارد.

در حالی که سرمایه‌گذاری خارجی در ۲۰۲۰ کاهش یافته، هند یکی از معدود اقتصادهای بزرگی بود که توانست سرمایه‌گذاری خارجی خود را افزایش دهد. کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل تخمین می‌زند سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در هند ۱۳ درصد در ۲۰۲۰ نسبت به ۲۰۱۹ افزایش داشته باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=131349