دولت در قیمت گذاری خودرو دخالتی نمی کند

0
۵۱۴ بازدید

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور خودرو از بازنگری و اصلاح استراتژی صنعت خودرو خبرداد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال رفع انحصار از خودرو است و فعلا دخالتی در قیمت‌گذاری نداریم؛ چراکه قانون این اجازه را نمی‌دهد و قیمت میان شورای رقابت و خودروسازان تعیین می‌شود.

بیوک علیمرادلو در این خصوص درگفتگو با مهر گفته بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت در سیاست گذاری خودرو، بر اساس منطق مشخصی پیش می رود و منافع مصرف‌کننده و تولیدکننده را به صورت توامان می بیند؛ اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشد که نمی‌توان به زور کارخانه‌های خودروسازی را مجبور به تولید با ضرر کرد؛ اما می توان کارخانه را مجبور کرد که قیمت را کاهش داده و تیراژ را بالا برد.
مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین عنوان کرده بود هزینه های تولید خودرو در ایران      می تواند کاهش یابد که بر این اساس باید بر روی بحث های تغییر فرآیند تولید کار کند تا هزینه ها کاهش یابد؛ ضمن اینکه می توان پرسنل را کاهش داد تا هزینه ها کم شود، ولی واقعیت هایی نیز دراین میان وجود دارد، اینکه زمانی صنعت خودرو نزدیک دو میلیون دستگاه تولید داشته و به منظور همین تیراژ نیز، نیروی انسانی جذب کرده است؛ اما در سالهای گذشته که دچار ضرر و زیان ناشی از افت تولید شده است، حتی یک نفر را نیز از کار بیکار نکرده است.
علیمرادلو، با تاکید بر اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در قیمتگذاری خودرو دخالت نمی کند و تابع قانون است، خاطرنشان کرده بود موضوع قیمت خودرو و شورای رقابت، بحث قانون است و وزارتخانه نیز تابع قانون است، اما به نظر می رسد که مصداق انحصار باید از روی خودرو برداشته شود تا آن وقت بتوان وزارت صنعت را به عنوان یک وزارتخانه متولی، در قیمت دخیل کرد.
وی درادامه یادآور شده بود که اکنون موضوع قیمت خودرو از حیطه مسئولیت وزارتخانه و دولت خارج است و بین بنگاه و شورای رقابت تعیین می شود.
همچنین مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که وزیر صنعت از خودروسازان تعهدنامه ای برای ارتقای کیفیت وکاهش قیمت دریافت کرده است عنوان کرده بود که در دولت قبل نیز از خودروسازان تعهدنامه اخذ شده بود، که این تعهدات هیچگونه فایده ای برای تولید و مصرف کننده در بر نداشت بنابراین تعهدی که در آن عمل نباشد، اخذ نمی کنیم.
وی در خاتمه از قسم نامه سمبلیک نیز یاد کرده بود و عنوان کرده بود که ما قسم نامه سمبلیک را قبول نداریم و معتقدیم که باید برنامه برای افزایش تولید داشته باشیم؛ ضمن اینکه هم اکنون در حال تمرکز و اصلاح استراتژی توسعه صنعت خودرو هستیم که شاخصه مهم آن، توسعه صادرات و بالا بردن تیراژ تولید است؛ به این معنا که در نهایت بتوان با مجموعه سیاستگذاری ها، کیفیت خودرو را افزایش داده و رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشیم.
اصلاحات در ساختار صنعت خودروسازی ضروری است
این اخبارامروزه درحالی مخابره می شود که چندی پیش نیزعنوان شد با پیگیری های مجلس قیمت برخی خودروهای تولید داخل توانسته است از ۳ تا ۵ درصد کاهش یابد هرچند برخی ازاعضای عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز ازاصلاح  برخی ساختار خودرو به جهت کاهش قیمت خبر داده بود و یادآور شده بود تا زمانی که ساختار صنعت خودروسازی در کشور اصلاح نشود و رقابت در این صنعت افزایش نیابد، تعامل برای کاهش قیمت خودرو امکانپذیر نیست.
حمیدرضا فولادگر این نماینده مجلس درادامه توضیحات خود دراین خصوص خاطر نشان کرده بود درخصوص تحلیل قیمت خودرو و ایجاد رقابت در صنعت خودرو سازی برای کاهش قیمت خودرو گزارشی  تهیه شده است که در آینده نزدیک تحویل مجلس شورای اسلامی خواهد شد.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خرید و فروش خودرو از طریق نمایندگی شرکت های خودروسازی، انجام می شود، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی معتقد است که شورای رقابت نباید در قیمت گذاری خودرو دخالت کند.
این درحالی است که به نقل ازفروشندگان خودرو دربازارحتی کاهش ۵ درصدی قیمت خودرو نیزتاثیر چندانی در فروش آن نداشته ومردم همچنان منتظر کاهش قیمتها هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5143