دولت۵۰درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می‌کند

0
۳۰۶ بازدید

نعمت زاده بخش هایی از لایحه ۶۰ماده ای خروج از رکود را رونمایی کرد

گروه تولید:

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ لایحه خروج از رکود گفت: بر اساس این لایحه، دولت ۵۰درصد هزینه پژوهش تولیدکنندگان را پرداخت می کند.

محمدرضا نعمت زاده درحاشیه بازدید از محدوده یکهزار هکتاری منطقه ویژه تجاری اترک و مرز و گمرگ اینچه برون گلستان درجمع خبرنگاران، اظهارکرد: این منطقه برای استقرار صنایع بزرگ، متوسط و کوچک طراحی شده و سرمایه گذاران می توانند درآن سرمایه گذاری نمایند. وی همچنین در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اترک استان گلستان، این منطقه را فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و از همه سرمایه گذاران دعوت به سرمایه‌گذاری کرد.

وی با اشاره به محدودیت های اعمال شده طی سال های گذشته مبنی بر عدم استقرار و توسعه صنعتی استان های شمالی، گفت: این محدودیت ها سبب شد تا این استان ها در مقایسه با دیگر مناطق کشور در بخش صنعت توسعه چندانی نداشته باشند.

نعمت زاده، تصریح کرد: با رفع این محدودیت ها و بکارگیری ظرفیت های موجود در استان های شمالی بویژه گلستان، سرمایه گذاران می توانند نسبت به سرمایه گذاری در بخش صنعت اقدام کنند.

وی، ظرفیت های بخش کشاورزی، صنایع غذایی و آرد استان گلستان را فرصت مناسبی برای استقرار صنایع تبدیلی این بخش ها دانست و تصریح کرد: در اکثر شهرستان های این استان شهرک های صنعتی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند در آن سرمایه گذاری نمایند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: با وجود برخی محدودیت های استقرار صنعت در گلستان، واحدهای تولیدی این استان نیز توانمندی های خوبی دارند که باید بیشتر از آنها حمایت شود.وی ادامه داد: لایحه خروج از رکود به دولت ابلاغ شده و در حال تدوین آیین نامه های آن هستیم.

وی با بیان این که این لایحه ۶۰ماده دارد، گفت: برخی ماده های این لایحه مانند بخش بانکی نیازی به آیین نامه ندارند و با اجرای این لایحه گلوگاه هایی که مانع از رشد تولید شده اند برداشته شده و شبکه های بانکی نیز در بخش سرمایه گذاری به کمک تولید می آیند.

دعوت نعمت‌زاده از ایرانیان مقیم خارج از کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت البته در آخرین روز هفته گذشته فقط به همین وعده بسنده نکرد؛ او با دعوت از ایرانیان مقیم خارج برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید، گفت: برخی تولیدکنندگان توانستند ماشین آلات با کیفیت بین المللی را تولید و به کشورهای اروپایی نیز صادر کنند.

نعمت‌زاده اظهارداشت: توصیه ما این است که واحدهای تولیدی با گرفتن شرکا منابع را به شرکت‌های خود بیاورند و خود را از وابستگی به منابع بانک‌ها رها کنند.

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، گفت:‌ در این قانون موارد خوبی دیده شده که یکی از آن‌ها این است که در یک واحد تولیدی چه سهامداران و چه غیر سهامداران منابع مالی را به شرکت‌ها بیاورند که این منابع سه سال در آن شرکت بماند، هزینه‌های پول مشابه تسهیلات مشارکت بانک‌ها محاسبه می شود.

 
 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12975