دور جدید همکاری‌های عمرانی وزارت کار و سازمان ملل

0
۵۴۷ بازدید

نماینده معاون نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد ملل متحد در ایران با قائم مقام بین الملل وزیر کار دیدار و گفتگو کرد.

نماینده معاون نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد ملل متحد در ایران با قائم مقام بین الملل وزیر کار دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مهر،بالاسوبر اما نیام مورالی معاون نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران که ماموریت وی به اتمام رسیده و نیز جانشین وی خانم آن ماری کارلسن که به تازگی وارد محل ماموریت شد، با محمد تقی حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کردند.

معاون نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران به برخی از نکات محوری برنامه عمران ملل متحد همچون کاهش فقر، ارتقای محیط زیست، گسترش بهداشت، مبارزه با نابرابری و ارائه کمک های کارشناسی معطوف به رشد اقتصادی اشاره کرد و گفت: نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه این موارد نقشی برجسته است و بر همین اساس همکاری برنامه عمران ملل متحد و این وزارتخانه یک همکاری جدی و راهبردی است.

وی همچنین گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام گرفته و در دست اقدام برنامه عمران ملل متحد، با تاکید بر موارد همکاری این وزارتخانه و برنامه عمران ملل متحد را ارائه کرد. وی به برخی از نکات محوری برنامه عمران ملل متحد همچون کاهش فقر، ارتقای محیط زیست، گسترش بهداشت، مبارزه با نابرابری و ارائه کمک های کارشناسی معطوف به رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه این موارد نقشی برجسته است و بر همین اساس همکاری برنامه عمران ملل متحد و این وزارتخانه یک همکاری جدی و راهبردی است.

وی افزود: اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران به هر یک از موضوعات پیش گفته شده قابل تقدیر است و می تواند به عنوان الگویی برای سایر کشورها و نیز مبنایی برای گسترش همکاری های جنوب – جنوب باشد. وی دهه پیش روی ایران را دهه ای بسیار مهم دانست که می تواند در عرصه بین المللی نقشی بسیار کلیدی ایفا کند.

مورالی تصریح کرد: این دیدار از این جهت مهم است که خانم «آن ماری کارلسن» جانشین وی نیز در ایران حضور دارد و این فرصت پدیدی آمده تا وی نیز به قائم مقام وزیر در امور بین الملل معرفی شود.

در ادامه خانم کارلسن ضمن معرفی خود گفت: «انسان های توانمند ملت های پایدار» را شعار جدی برنامه عمران سازمان ملل متحد است. وی اضافه کرد: ایران کشوری بزرگ و با اهمیتی است و مایل است که برای ارتقای همکاری های بین سازمان متبوع خود و جمهوری اسلامی ایران همه توان و ابتکار خود را به کار ببرد.

حسینی از حضور آقای مورالی، در جمهوری اسلامی ایران در طی ماموریتشان در تهران تشکر کرد و افزود: در این دوره همکاری های خوبی بین این وزارتخانه و برنامه عمران ملل متحد پایه ریزی شد و اقدامات موثری صورت گرفت که امیدواریم با قوت بیشتری تداوم یابد.

وی همچنین ضمن خیر مقدم به خانم  کارلسن برای وی در ماموریت جدید آرزوی موفقیت کرد و تاکید کرد: همانگونه که رویه ما با آقای مورالی چنین بود، از جنابعالی نیز برای انجام موفقیت آمیز ماموریتتان حمایت می کنیم و امیدوارم حضور شما یک روحیه تازه ای در همکاری ها پدید آورد و هرگاه که احساس کردید اینجانب می توانم برای ارتقای همکاری ها کمکی انجام دهم لطفا اطلاع دهید، مطمئنا از همه توانم برای تسهیل امور استفاده می کنم. حسینی برای مورالی نیز در ماموریت آینده وی آرزوی موفقیت نمود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35524