دوازده واحد متخلف در جزیره کیش پلمپ شد

0
۲۷۴ بازدید

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: در یک ماه گذشته ۱۲واحد متخلف به دلیل رعایت نکردن ضوابط بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط پلمپ شده است

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از تشدید نظارت های حداکثری بازرسان بهداشت محیط برای حفظ و ارتقای سلامت عموم جامعه در جزیره کیش که با جدیت تمام ادامه دارد، خبر داد و اظهار داشت: تعداد۷۶۷ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی که با سلامت مردم ارتباط مستقیم داشت توسط کارشناسان بهداشت محیط کیش در مهر امسال انجام شده است.

دکتر رضانیا افزود: در این مدت ۲۱ مورد نمونه برداری از آب،۲۶ مورد نمونه برداری از نظر وجود جوش شیرین در نان،۱۶مورد نمونه برداری از مواد غذایی،۲۲۳مورد کلر سنجی از آب آشامیدنی،۸۲۰ مورد سنجش مواد غذایی از نظر (دما،روغن ،نمک)توسط تجهیزات پرتابلی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: توسط بازرسان بهداشت محیط، آموزش های فردی در صنوف مختلف انجام شده و بروشورهای آموزشی و بهداشتی در خصوص آگاهی بخشی از خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز توزیع شده است.

لازم به ذکر است تا کنون به ۶۲ مورد شکایات مردمی توسط مرکز توسعه سلامت کیش رسیدگی شده است. ساکنین کیش و گردشگران در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی می توانند موارد را از طریق سامانه ۱۹۰ و یا شماره تلفن ۴۴۴۲۳۳۱۱ گزارش کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117013