کد خبر: 164572
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰
گروه : ارتباطات

دهنوی: وزیر ارتباطات به حوزه ترانزیت داده توجه جدی داشته باشد

دهنوی: وزیر ارتباطات به حوزه ترانزیت داده توجه جدی داشته باشد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، سید محسن دهنوی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: از وزیر ارتباطات تشکر می‌کنیم که این جلسه به درخواست ایشان برای همفکری برگزار شد، این در حالی است که قیمت پراید به ۱۸۰ میلیون تومان رسید ولی هنوز از وزیر صنعت، معدن و تجارت خبری نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته در توجه به زیرساخت مخابرات ثابت کم‌کاری شده متاسفانه در خصوص سرمایه گذاری در این حوزه که به صورت ارزی می‌باشد به دلیل تغییرات قیمت ارز اقدامات کافی انجام نشده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ۲۸ درصد روستاهای سیستان و بلوچستان فاقد ارتباط مخابراتی هستند، اضافه کرد: برای سرمایه گذاری در حوزه فیبر نوری نیازمند سرمایه گذاری ۱.۵ میلیون دلاری هستیم، مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد تا در این حوزه همکاری کند، مساله ترانزیت داده موضوع مهم دیگر است کشور ما به دلیل موقعیت خوب ژئوپلیتیکی در حوزه ترانزیت داده مانند ترانزیت کالا موقعیت خوبی دارد. این موضوع می‌تواند در ارزآوری در شرایط تحریم و توسعه ارتباط با کشورهای دیگر بسیار مفید باشد.

وی ادامه داد: از آقای رئیسی تشکر می‌کنیم که شورای عالی فضایی را تشکیل داد و معتقد هستیم که جمهوری اسلامی ایران باید به ریل اصلی این حوزه بازگردد.

برچسب ها : وزارت ارتباطات