دلگرمی نفت به احیای اقتصادی

0
۵۶۸ بازدید

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۷درصدی،و ۳ سنت افزایش داشت و به قیمت ۴۳دلار و۳۴ سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش ۸۶ صدم درصدی وبا ۳۸سنت افزایش به قیمت ۴۴دلارو ۶۲ سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که در این روز، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش ۹۲ صدم درصدی وبا ۴۰سنت افزایش به۴۳دلارو۷۳ سنت رسید.

قیمت نفت روز جمعه تحت تاثیر نشانه های احیای اقتصادی و با وجود شعله ور شدن تنشها میان آمریکا و چین با اندکی افزایش قیمت بسته شد و افزایش هفتگی به ثبت رساند.

سرمایه گذاران در روزهای اخیر به سبک و سنگین نشانه های بهبود رشد اقتصادی در برابر تنشها میان دو ابرقدرت اقتصادی جهان پرداختند که هر دو می تواند تقاضای جهانی برای انرژی را تحت تاثیر قرار دهد.

دیوید میدن، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت “سی ام سی مارکتس” در این باره به مارکت واچ گفت: تشدید تنشهای تجاری میان آمریکا و چین تاثیر بزرگی در بازار انرژی نداشته است. چین بزرگترین واردکننده نفت در جهان است بنابراین هرگونه اختلال اقتصادی که از این اختلاف سیاسی ناشی شود، ممکن است باعث افت قیمت نفت شد. با این حال قابل توجه است که نفت هفته گذشته به بالاترین حد خود در چهار ماه اخیر صعود کرد بنابراین روند کلی بازار مثبت است.

معامله گران همچنان تاثیر افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ در نقاط مختلف جهان که ممکن است باعث اختلال فعالیت اقتصادی و توقف روند احیای اقتصادی شود را زیرنظر دارند.

به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه پرایس فیوچرز، موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و جنگ سرد میان آمریکا و چین، قیمت نفت را تا حدودی تحت فشار کاهشی قرار داد با این همه به نظر می رسد که بخشهایی از اقتصاد جهانی در حال احیاست و آمار اقتصادی شکل مثبتی پیدا کرده اند.

معامله گران نفت اظهار کردند که آمار اقتصادی اروپا به خوش بینی در بازار نسبت به تقاضا برای نفت کمک کرد. شاخص مدیران خرید بخش تولید منطقه یورو از ۴۷.۴ واحد در ژوئن به ۵۱.۱ واحد در ژوییه رشد کرد و شاخص مدیران خرید بخش خدمات طی همین مدت از ۴۸.۳ به ۵۵.۵ واحد رشد کرد در حالی که شاخص مدیران خرید کامپوزیت به ۵۴.۸ واحد رسید که بهترین رکورد در ۲۵ ماه گذشته بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=107880