دلالان از مجوز واردات موز میلیارد ها به جیب می زنند

0
۲۱۵ بازدید

با بسته شدن ثبت سفارش موز بازار فروش توسط دلالان بالا گرفته تا آنجا که برای هر کیلو مجوز موز حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ تومان از وارد کنندگان موز دریافت می‌کنند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، سیدرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: با بسته شدن ثبت سفارش موز بازار فروش این محصول در بنادر توسط دلالان و واسطه‌ها بالا گرفته تا آنجا که آنها برای هر کیلو مجوز موز حدود ۸۰۰ تا ۸۵۰ تومان از وارد کنندگان موز دریافت می‌کنند و این هزینه در هیچ جا ثبت نمی‌گردد.

وی با انتقاد از سیاست‌های یک شبه در مورد صادرات و واردات گفت: سیاست‌های یک شبه ثبت سفارش در وزارت صمت و بانک مرکزی بازار فروش مجوز توسط دلالان را داغ کرده و این هزینه‌های سربار را مصرف کننده باید پرداخت کند و واقعا نظارتی بر این مسائل نمی‌شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: با توجه به فصل تابستان که بازار مصرف موز کاهش پیدا می‌کرد و قیمت جهانی آن کاهش چشمگیری داشت و بازار مصرف با رکود مواجه بود امسال به علت بسته شدن ثبت سفارش قیمت موز سیر صعودی پیدا کرده و تا مرز ۱۹ تا ۲۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

نورانی در پایان تاکید کرد: با احتساب یک حساب سرانگشتی کسی که مجوز ۱۲۰۰ تن واردات موز را دارد بی‌دردسر حدود یک میلیارد تومان به جیب می‌زند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=110483