دلار روی قیمت نفت تاثیر گذاشت

0
۸۰ بازدید

تحلیلگران بانک کامن ولث این نگرانی صندوق را مورد توجه قرار دادند که نیروی رشد اقتصادی ضعیف شده و ابهامات افزایش پیدا کرده است.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش  124درصدی و ۹۷سنت افزایش داشت و به قیمت۷۹دلار و ۲۸سنت رسید.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۸ صدم درصدی وبا ۶سنت کاهش به ۷۳ دلارو۶۰سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه در پی نگرانی‌ها از رشد تورم و آسیب دیدن رشد اقتصادی بر اثر جهش هزینه های انرژی، کاهش پیدا کرد.

چین به همراه اروپا و هند با کمبود زغال سنگ و گاز طبیعی دست و پنجه نرم می کند که باعث جهش قیمت این سوخت‌های مورد استفاده برای تولید برق شده است. قیمت زغال سنگ حرارتی چین روز چهارشنبه در پی جاری شدن سیل در استان شنکسی که کمبود عرضه زغال سنگ را تشدید می کند، به رکورد بالای جدید صعود کرد.

دلار قوی که نزدیک به بالاترین حد یک سال اخیر معامله می شود، روی قیمت‌های نفت تاثیر گذاشت و معاملات را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد.

صندوق بین المللی پول (IMF) روز سه شنبه دورنمای رشد برای آمریکا و اقتصادهای بزرگ دیگر را به دلیل نگرانی از اختلالات زنجیره تامین و فشارهای هزینه که مانع احیای اقتصاد جهانی از پاندمی ویروس کرونا می شود، تنزل داد.

تحلیلگران بانک کامن ولث این نگرانی صندوق را مورد توجه قرار دادند که نیروی رشد اقتصادی ضعیف شده و ابهامات افزایش پیدا کرده است.

با این حال، ناظران نفت همچنان به این موضوع متمرکز هستند که آیا افزایش قیمت‌های گاز و زغال سنگ به تقاضای بیشتر برای فرآورده های نفتی به منظور تولید نیرو منجر خواهد شد.

تحلیلگران ANZ Research در یادداشتی نوشتند: انتظارات رو به رشدی وجود دارد که قیمتهای بالا برای گاز و زغال سنگ حرارتی احتمالا تقاضا برای سوخت‌های جایگزینی مانند دیزل و نفت کوره را تقویت می کند.

بر اساس گزارش رویترز، بازار منتظر انتشار آمار هفتگی ذخایر نفت آمریکاست که به دلیل تعطیلات روز کلومبوس در روز دوشنبه، یک روز به تاخیر افتاد. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز برآورد کرده اند که ذخایر نفت آمریکا ۱۰۰ هزار بشکه در هفته منتهی به هشتم اکتبر افزایش پیدا کرده که سومین رشد هفتگی متوالی خواهد بود.

همچنین آنها برآورد کردند ذخایر بنزین در این مدت حدود ۱۰۰ هزار بشکه افزایش یافته در حالی که ذخایر سوخت‌های دیگر شامل دیزل، نفت کوره و سوخت جت حدود یک میلیون بشکه کاهش داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=157682

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here