نائب رئیس مجلس در بازدید از شرکت هلکوپتری ایران:

دستاوردهای شرکت هلیکوپتری دشمنان ایران را نا امید کرده‌ است

0
۲۹۰ بازدید

نائب رئیس و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت هلیکوپتری ایران، ضمن بازدید از توانمندی‌ها و امکانات با مدیران این شرکت گفتگو و مشکلات،‌ ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه و برنامه‌‌های آتی این مجموعه را به نقد و بررسی گذاشته و برای رفع موانع قول مساعدت دادند.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد، امیرحسین قاضی زاده نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت هلیکوپتری ایران در جمع مدیران و پرسنل این مجموعه با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین سرمایه کشور نیروی انسانی است، گفت: از همین رو باید اذعان کرد که ایران به واسطه داشتن نیروهای توانمند صاحب دانش و تجربه کشوری ثروتمندی است.

وی خطاب به کارکنان شرکت هلیکوپتری ایران از نیت جریان سلطه که در تلاش است تا درهای دنیا را روی کشورمان ببندد سخن به میان آورد و گفت: یکی از وظایف ما پیدا کردن قهرمانانی همچون شما است، تا به شما خدا قوت گفته و حامیان خوبی برای کاهش زحمات و مشکلات باشیم.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: امروز جماعتی با کت‌ و شلوار اما با همان تفکر وحشی نظیر چنگیز، هیتلر و صدام که تاریخ جنایات آن‌ها را ثبت کرده است، با ابزار پول و سلاح به دنبال سلطه‌جویی هستند.

وی بابیان اینکه شما عاملان مقاومت و سرداران ارائه خدمات انسانی به ضعیف‌ترین و محروم‌ترین مردم هستید و باید در مسیر خود استوار باشید، تصریح کرد: زحمات شما در این شرکت در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که دسترسی به خدمات اولیه بهداشتی و پزشکی ندارد از همین رو اقدامات شما از ارزش والایی برخوردار است.

نائب رئیس مجلس اظهار کرد: امیدوارم به‌زودی در این مسیر به پیشرفت دست‌یافته و از تعمیر هلی‌کوپتر به ساخت آن رسیده و زنجیره ساخت هلیکوپتر سبک در کشور را که قرار است به مردم خدمات انسانی و اورژانسی ارائه دهد را راه‌اندازی کنید؛ اقدامی که قطعاً باعث ناامیدی دشمنان می‌شود.

 *شکستن انحصار آمریکا، استرالیا و کانادا توسط جوانان ایرانی

همچنین کاپیتان سهیل قیاسی مدیرعامل شرکت هلیکوپتری ایران در این دیدار با اشاره به تشدید تحریم‌های ظالمانه غرب علیه مردم ایران گفت: یکی از اهداف دشمن تحریم صنعت هوانوردی کشور است و در این زمینه هیچ حقی برای ما قائل نیستند.

وی ادامه داد: دستان پرتوان جوانان کشورمان در این مجموعه خدماتی را  ارائه می‌دهد که در حال حاضر در انحصار کشورهای آمریکا، استرالیا و کانادا است و امروز سربلند هستیم که در شکستن این انحصار موفق بوده‌ایم.

قیاسی در پایان از نمایندگان مجلس و دولت‌مردان خواست به صنعت هوانوردی کشور توجه داشته و همراهی و مساعدت خود را از تلاشگران این حوزه دریغ نکنند.

کریمی: دغدغه های مالیاتی شرکت هلکوپتری ایران را بررسی می کنیم

در ادامه این بازدید؛ علی کریمی فیروزحاجی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از عملکرد کارکنان و مدیران شرکت هلیکوپتری ایران گفت: صنعت هوانوردی برای کشور جایگاه برجسته و مهمی دارد که حضور نایب رئیس اول مجلس در این پایگاه پروازی تا حدودی بیانگر این موضوع است.

کریمی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی قطعا از تمام ظرفیت های خود برای حمایت و تقویت صنعت هوانوردی استفاده می کند، گفت: عملکرد مثبت شرکت هلکوپتری ایران در ارائه خدمات به مناطق محروم و کم برخوردار و صعب العبور قابل تقدیر است.

نماینده مردم بابل همچنین با اشاره به موضوع اخذ مالیات از خدمات اورژانس هوایی کشور تصریح کرد: به زودی در کمیسیون های تخصصی دغدغه های مالیاتی شرکت هلیکوپتری ایران را بررسی می کنیم.

وی افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس آمادگی دارد تا به عنوان حلقه واسط ارتباطات این مجموعه را با شرکت های دانش بنیان افزایش دهد تا شاهد ارتقا و پیشرفت هر چه بیشتر عملکرد هلیکوپتری ایران باشیم و شرکت هلیکوپتری با برنامه ریزی دقیق از تعمیر به سمت قطعه سازی حرکت کند.

بنابراین گزارش، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب‌رئیس، روح‌الله متفکر آزاد و علی کریمی فیروز جایی عضو هیئت‌رئیسه، علی مرتضی محمود وند نماینده مردم خرم‌آباد، علی جدی نماینده مردم شیروان و مجتبی رضا خواه نماینده مردم تهران، به‌ صورت هوایی از شرکت هلیکوپتری ایران بازید کرده و در جریان دستاوردهای بخش‌های مختلف این مرکز ازجمله مجتمع تعمیرات عملیاتی و آموزشی شهید صداقت، آشیانه‌های هلیکوپتر، پروژه سم‌پاشی هوایی هلیکوپتر لاما و اطفای حریق هوایی قرار گرفتند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112319