در چهارمین دور افتتاحیه های ریاست جمهوری در مناطق آزاد؛ ۳ پروژه پرورش میگو در قشم با هدف تامین امنیت غذایی کشور افتتاح می شود

0
۱۶۹ بازدید

با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور، ۳ پروژه پرورش میگو هامور طلایی قشم، تعاونی میگو دشت کُنار سیاه و تعاونی دریانوردان با ظرفیت تولید سه هزار و ۶۸۰ تن میگو در سال افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، این ۳ پروژه با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی، نقش مهمی در تأمین امنیت غذایی کشور و دستیابی منطقه آزاد قشم به جایگاه خود در حوزه پرورش میگو دارد.
شرکت هامور طلایی در زمینی به مساحت ۱۴۸ هکتار افتتاح خواهد شد. فاز اول این شرکت با ۱۵ استخر پیش‌ازاین به بهره‌برداری رسیده بود و در فاز دوم که به دست رییس جمهور افتتاح خواهد شد، ۶ استخر به استخرهای قبلی اضافه می‌شود.
شرکت تعاونی دشت کنار سیاه، در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار افتتاح می‌شود. تعداد کل استخرهای این پروژه ۴۸ عدد می‌باشد که در فاز اول ۲۶ استخر به بهره‌برداری می‌رسد.
فاز دوم شرکت دریانوردان قشم در زمینی به مساحت ۲۲۰ هکتار به بهره‌برداری می‌رسد. در فاز اول این پروژه ۳۱ استخر به بهره‌برداری رسید و در فاز دوم ۵۷ استخر افتتاح خواهد شد و مجموع استخرهای آن به ۸۸ عدد خواهد رسید.
گفتنی است، پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، ۱۰ پروژه منطقه آزاد قشم با سرمایه‌گذاری ارزی بیش از ۲۱ میلیون دلار و ۴ هزار و ۱۰ میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف تولیدی، شیلاتی، خدماتی و گردشگری افتتاح می‌شود.
یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۵۳ پروژه به اعتبار ریالی ۶۰ هزار و ۶۶۰ میلیاردی و ارزی ۳۴۰ میلیون یورو و ۲۶۰ میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=141269