کد خبر: 96053
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

در همایش پیشگامان انقلاب و صنعت ذوب آهن اصفهان عنوان شد: با تامین به موقع مواد اولیه ظرفیت تولید ذوب آهن تکمیل می شود

در همایش پیشگامان انقلاب و صنعت ذوب آهن اصفهان عنوان شد: با تامین به موقع مواد اولیه ظرفیت تولید ذوب آهن تکمیل می شود

گروه سرزمین ایران
all.around.iran@jahaneghtesad.com

در همایش پیشگامان انقلاب و صنعت که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با حضور مدیران عامل و دیگر مسئولین سابق ذوب آهن و مدیران و سرپرستان فعلی این شرکت در تالار آهن برگزار شد ، روندفعالیت ها، چالش ها، طرح های توسعه، موفقیت ها ،تولیدات ،مسئولیت های اجتماعی و مسایل پیش روی این مجتمع عظیم صنعتی مورد بررسی قرار گرفت .


یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در این همایش ضمن مرور تحولات و اقدامات ذوب آهن در سال های اخیر ، به تولید محصولات جدید در این شرکت اشاره کرد و گفت : در سال ۹۷ با یک اقدام اساسی و افزایش سرمایه از ماده ۱۴۱ خارج شدیم و در اقدامی دیگر بخشی از بدهی های ذوب آهن با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت تهاتر شد و در سال آینده نیز با استفاده از این پتانسیل بدهی های ذوب آهن کمتر خواهد شد.
وی در ادامه افزود : هزینه های مالی ذوب آهن اصفهان در سال ۹۷ کاهش یافته و با سود دهی مناسب در سال جاری زیان انباشته شرکت به کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید . یزدی زاده سپس با اشاره به اقدامات اجرایی و فنی سال جاری در ذوب آهن گفت : تولید ریل ملی به عنوان یک ایده جدید از سه سال قبل در ذوب آهن مطرح بود که در سال جاری این محصول تولید و عرضه شد . همچنین تولید تیرآهن H300 با تولید بیم بلانک به ثمر رسید و این شرکت قادر است محصولات صنعتی و جدید خود را متنوع کرده و میزان تولید آن ها را افزایش دهد .
مدیر عامل ذوب آهن در ادامه مهمترین مشکل و دغدغه این مجتمع عظیم صنعتی در حال حاضر را تهیه مواد اولیه معرفی کرد و یادآور شد : ذوب آهن در داخل هیچ مشکلی ندارد و تولید این شرکت با تامین مواد اولیه و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک در سال آینده با فعالیت سه کوره بلند به سه میلیون و ۶۰۰ هزارتن خواهد رسید.
یزدی زاده در پایان گفت : این شرکت میزبان حدود ۱۴۰۰۰ نیروی انسانی بوده که سرمایه اصلی این شرکت هستند و همگی با هوش، زحمتکش و با انگیزه می باشند و با وجود آنها قادر به انجام کارهای بزرگتر خواهیم بود.
در این همایش چند تن از مدیران عامل و معاونین اسبق ذوب آهن نیز نظرات و خاطرات خود از فعالیت در این کارخانه را برشمردند.
بهرام سبحانی مدیر عامل اسبق و رئیس هیئت مدیره فعلی ذوب آهن و مرد سال فولاد ایران بود طی سخنانی از خاطرات حضور خود در صنعت فولاد و از جمله کار در ذوب آهن و فولاد مبارکه سخن گفت و یادآور شد : ذوب آهن اصفهان به عنوان قدیمی ترین صنعت فولاد کشور همچنان به عنوان یک شرکت بزرگ و خوشنام در سطح کشور مطرح است و انشاا… با همت کارکنان و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک تا شهریور سال ۹۸ به تولید سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن خواهد رسید.
حسین آذربایجانی از مسئولین سابق این شرکت در سخنان خود گفت : ماپایه گذار صنعت در کشور بودیم و در حد توان در این زمینه قدم برداشتیم . انتظار ما این است که مدیر عامل فعلی با کمک کارکنان خود بیش از پیش در جهت حفظ و گسترش تولید، تکریم کارکنان و بازنشستگان و احیاء عظمت و نام ذوب آهن بکوشند و در سال های آینده ، تولید این شرکت را افزایش دهند .
اصلانی دیگر مدیر عامل اسبق ذوب آهن گفت : برای من باعث افتخار است که عمر خود را در ذوب آهن طی کردم و با کارکردن در این کارخانه مامور خدمت در صنایع دیگر مانند صنایع دفاع، مس و سیمان شدم .
محمد رضا فرقدانی دیگر سخنران این مراسم بود . این مدیر عامل اسبق ذوب آهن گفت : من از اولین فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف بودم که در سال ۱۳۴۹ در ذوب آهن استخدام شدم و تا زمان بازنشستگی در سال ۱۳۸۱ سمت های مختلفی از جمله مسئولیت پدافند غیرعامل در زمان جنگ را بر عهده داشتم .وی گفت ۲ سال آخر خدمت را نیز به عنوان مدیر عامل در خدمت همکاران بودم .وی سپس خاطرات خود از زمان حضور مهندسان روسی و بمباران های کارخانه در زمان جنگ را
برشمرد . مسعود ابکاء دیگر مدیر عامل اسبق ذوب آهن نیز در سخنان خود از انجام مسئولیت های اجتماعی ذوب آهن در لنجان، استان اصفهان و کشور سخن گفت و یادآور شد : مهمترین کار ذوب آهن عدم استفاده از یارانه انرژی در کشور و تلاش و فعالیت در جهت ساخت و
راه اندازی دیگر واحدهای فولادی کشور است.