در هفته گذشته پنج ایستگاه معاملاتی و ۳۶ مورد دسترسی برخط سهامداران مسدود شد

0
۱۰۳ بازدید

مدیر نظارت بازار بورس تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هفته منتهی به یکم بهمن ماه برخی ایستگاه‌های معاملاتی و همچنین دسترسی برخط تعدادی از سهامداران مسدود و به تعدادی از کارگزاران تذکر داده شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران، محمد رضا شاه نظری افزوده است: براساس ابلاغیه ارائه شده در تاریخ ۳۰ شهریور ۹۹ معاونت بازار به مدیران عامل کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران و در چارچوب اجرای تبصره ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، مدیریت نظارت بازار با توجه به تأثیر قابل ملاحظه برخی اقدامات معامله‌گران بر روند معاملات اقدام به مسدودسازی پنج ایستگاه معاملاتی و ۳۶ مورد دسترسی برخط سهامداران ازتاریخ ۲۷ دی تا یکم بهمن ۹۹ کرده است.

این تعداد شامل ارسال سفارش کم حجم با دفعات بالا و در برخی موارد نیز به کارگزاران مربوط تذکر داده شده است. به گزارش ایرنا، براساس ماده ۱۲ دستورالعمل اجرایی معاملات برخط اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران که به منظور اجرای سفارش‌های خرید و یا فروشی که به‌ شیوه برخط (Online) به سامانه معاملاتی ارسال می‌شود، آمده است: سفارش‌هایی که محدودیت‌های موضوع ماده ۱۰ این دستورالعمل در مورد آنها رعایت نشده، نباید توسط زیرساخت دسترسی برخط بازار پذیرفته شده و به سامانه معاملاتی ارسال شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130208

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید