در هفته منتهی به پنجم آذر ماه، دادوستد ۵.۶میلیارد سهم در بورس

0
۲۶۸ بازدید

در هفته منتهی به پنجم آذر ماه، پنج میلیارد و ۶۸۴ میلیون سهم به ارزش ۱۳ هزار و ۸۱۲ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.

در این مدت ۱۲۷ هزار و ۹۱۸ خریدار در ۴۷۰ هزار و ۳۲۶ دفعه به داد و ستد پرداختند.بر اساس آمار موجود، ارزش معاملات این هفته در قیاس با هفته پیش ۷.۷ درصد و حجم معاملات ۱۶.۱ درصد افزایش داشت. دفعات معاملات هم رشدی ۰.۳ درصدی نسبت به هفته قبل داشت. تعداد خریداران اما کاهشی ۲۳.۹ درصدی را تجربه کرد. در این مدت، تمامی معاملات به صورت خرد و بلوک معامله شد.از ابتدای امسال، ۱۱۰ میلیارد و ۴۰۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۱۶ هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد دو میلیون و ۷۸۹ هزار و ۵۷۰ سرمایه گذار، در ۹ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۴۲۲ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند. بازار سهام از ابتدای سال ۱۶۵ روز کاری فعالیت داشته است.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با کاهش ۱.۵۶ درصدی به ۷۴ هزار و ۷۶ واحد رسید.در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۶۱ هزار و ۷۶۶ واحد ایستاد. شاخص بازار اول به ۵۴ هزار و ۷۷۲ واحد و شاخص بازار دوم به ۱۴۴ هزار و ۳۶۶ واحد رسید.در هفته منتهی به پنجم آذرماه، تعداد ۶۴۰ هزار و ۶۵۵ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۶۳۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این در حالی است که از ابتدای سال ۱۰ میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۶ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۱۰ هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار خریداری شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7448