در هفته اول آبان بورس کالا ۵۶۱ هزار تن معامله شد

0
۱۷۰ بازدید

بر این اساس تالار های مختلف بورس کالای ایران در اولین هفته آبان ماه با حجم بیش ۵۶۱ هزار تن کالا رشد ۴۰ درصدی و ارزش ۵۵ هزار میلیارد ریالی رشد ۷ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، ۵۶۱ هزار و ۳۵۹ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۵ هزار میلیارد ریال در هفته‌ای که گذشت در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته گذشته با افزایش حجم و ارزش معاملات روبه رو شد. بر این اساس تالار های مختلف بورس کالای ایران در اولین هفته آبان ماه با حجم بیش ۵۶۱ هزار تن کالا رشد ۴۰ درصدی و ارزش ۵۵ هزار میلیارد ریالی رشد ۷ درصدی را تجربه کرد.

بنابراین طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۲۰۴ هزار و ۶۲۸ تن انواع کالا به ارزش ۲۴ هزار و ۴ میلیارد ریال معامله شد. در این تالار ۲۰۱ هزار و ۸۷۸ تن فولاد، ۷۳۰ تن آلومینیوم، یک هزار و ۶۰ تن مس، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن، ۸۴۰ تن روی و ۵ کیلوگرم طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۳۵۶ هزار و ۳۵۰ تن انواع کالا به ارزش ۳۱ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال به فروش رسید.

در این تالار، ۱۸۳ هزار و ۶۰۰ تن وکیوم باتوم، ۵۷ هزار و ۱۹۶ تن قیر، ۶۳ هزار و ۵۶۸ تن مواد پلیمری، ۳۲ هزار و ۲۱۶ تن مواد شیمیایی، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، یک هزار و ۱۰۰ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار و ۶۷۸ تن روغن پایه، ۱۵۰ تن آرگون و ۴ هزار و ۲۸۰ تن گوگرد معامله شد. این گزارش می افزاید: ۳۷۸ تن انواع کالا هم طی هفته گذشته در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117809