کد خبر: 3683
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۳
گروه : ایران

در مسئله هسته‌ای، مذاکره تنها راهی است که پیش روی ما قرار دارد

در مسئله هسته‌ای، مذاکره تنها راهی است که پیش روی ما قرار دارد


         امروز جوامع بشري با معضلات بزرگي مانند تروريسم مواجه هستند، لذا ضرورت دارد همه براي رفع آن همکاري و مشارکت داشته باشند.
رئيس‌جمهوري با اشاره به معضلات مهم منطقه‌ و جهان، همکاري مشترک ملت‌ها و دولت‌ها در برابر اين معضلات را ضروري دانست و گفت: همه کشورها بايد با حضور فعال و با صداي واحد در برابر معضلات جهاني سخن بگويند.
به گزارش ايلنا، حسن روحاني پس از دريافت استوارنامه سفير جديد ايسلند با بيان اينکه ظرفيت‌هاي دو کشور فراتر از سطح روابط کنوني است بر شناسايي و فعال کردن تمام ظرفيت‌هاي دو کشور در همه بخش‌ها تأکيد کرد.
رئيس‌جمهور معرفي و تبيين ظرفيت‌هاي دو کشور براي ارتقاء هر چه بيشتر روابط ايران و ايسلند را مورد تأکيد قرار داد و اظهار اميدواري کرد حضور سفير جديد اين کشور فرصتي براي معرفي هر چه بهتر اين ظرفيت‌ها باشد.
روحاني در ادامه با اشاره به تحولات منطقه‌ و جهان، اظهارداشت: امروز جوامع بشري با معضلات بزرگي مانند تروريسم مواجه هستند، لذا ضرورت دارد همه براي رفع آن همکاري و مشارکت داشته باشند.
رئيس‌جمهوري شرايط حاکم بر منطقه خاورميانه بويژه در فلسطين و غزه را بسيار نگران‌کننده دانست و با اشاره به اينکه امروز مردم غزه در محاصره کامل اقلام دارويي و پزشکي و غذايي قرار دارند، خاطر نشان کرد: امروز بايد جامعه بشري اين احساس را داشته باشند که همه داراي سرنوشتي مشترک هستيم.
روحاني اضافه کرد: اگر امروز در برابر غم ديگران بي‌تفاوت باشيم، اگر فردا غمي براي ما بوجود بيايد نبايد انتظار داشته باشيم ديگران در غم ما شريک باشند.
وي همچنين با اشاره به موضوع هسته‌اي کشورمان و با تأکيد بر اينکه تنها راه حل و فصل اين مسأله مذاکره و گفت‌وگو است، اظهار داشت: معتقديم مذاکره تنها راهي است که پيش روي ما قرار دارد و ما به موفقيت در اين مذاکرات اميدوار بوده و در چارچوب مقررات بين‌المللي آماده همکاري هستيم.
روحاني تأکيدکرد: توقع ملت ايران صرفاً‌ اين است که از حقوق حقه خود در زمينه فناوري‌هاي صلح‌آميز برخوردار باشد.
گونار پالسن سفير جديد اکروديته ايسلند نيز در اين ديدار پس از تقديم استوارنامه خود و ابلاغ سلام‌ گرم رئيس‌‌جمهور و کابينه ايسلند به روحاني گفت: ايران و ايسلند اگر چه از لحاظ جغرافيايي از هم فاصله دارند، اما ايسلند بيشترين توجه را به ايران و دستاوردهاي آن دارد و به دنبال تقويت بيش از پيش روابط و همکاري‌هاي خود در عرصه بين‌المللي و روابط دوجانبه با تهران است.
وي با اشاره به تحولات خاورميانه و همچنين اظهار اميدواري از اينکه مذاکرات هسته‌اي ايران به نتيجه مطلوب برسد، بر اهتمام هر چه بهتر کشورش براي همکاري با ايران در اين زمينه‌ها تأکيد کرد.