در سال جاری بورس ۱۸۲ درصد رشد کرد

0
۹۱ بازدید

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲هزار و ۹۰۰واحد آغاز کرده است، تا پایان هفته گذشته با ۹۳۵هزار و ۱۵واحد رشد، معادل ۱۸۲درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سالجاری و تا پایان هفته گذشته در مدت ۱۸۵روز معاملاتی، تعداد یک هزار و ۷۹۷ میلیارد و ۷۱۹میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش ۲۱۷۰هزار و ۸۰۷میلیارد ریال در ۲۹۸میلیون و ۵۹۸هزار و ۲۸۱دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۹۴۳میلیارد و ۴۶۶میلیون سهم به ارزش ۱۰۶۰۰هزار و ۲۸۶میلیارد ریال در ۱۱۰میلیون و ۷۳هزار و ۶۸۴نوبت در بازار اول، ۷۹۲میلیارد و ۶۹۶میلیون سهم به ارزش ۹۶۲۱هزار و ۵۱۴میلیارد ریال در ۱۷۵میلیون و ۳۵۴هزار نوبت در بازار دوم، ۱۰۹میلیون برگه به ارزش ۱۰۷هزار و ۸۴۸میلیارد ریال در ۱۶هزار و ۳۴۶نوبت در بازار بدهی، ۷۵۸میلیون قرارداد به ارزش ۱۷هزار و ۸۳۷میلیارد ریال در ۴۸۱هزار و ۱۵۷نوبت در بازار مشتقه و ۶۱میلیارد و ۶۸۹میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۱۳۵۹هزار و ۳۲۲میلیارد ریال در ۱۲میلیون و ۶۷۲هزار و ۵۶۱نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲هزار و ۹۰۰واحد آغاز کرده است، تا پایان هفته گذشته با ۹۳۵هزار و ۱۵واحد رشد، معادل ۱۸۲درصد افزایش را به ثبت رسانده است. شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۷۰۲هزار و ۸۴۵واحدی و شاخص بازار دوم با رشد ۲ میلیون و ۷۹۷هزار و ۳۲۴واحدی به ترتیب ۱۹۴ و ۲۵۷۱درصد افزایش داشته‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126476