در دیدار سفیر هند با دبیرکل اتاق تهران مطرح شد: ایران و هند جلوداران آینده مناسبات اقتصادی در آسیا

0
۱۶۳ بازدید

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران و سفیر هند، در دیدار با یکدیگر بر لزوم حفظ و توسعه مراودات تجاری به‌رغم فشار تحریم‌ها تاکید و عنوان کردند و از ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر بخش خصوصی در توسعه روابط اقتصادی دو کشور گفتند.

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران و سفیر هند، در دیدار با یکدیگر بر لزوم حفظ و توسعه مراودات تجاری به‌رغم فشار تحریم‌ها تاکید و عنوان کردند و از ضرورت نقش‌آفرینی بیشتر بخش خصوصی در توسعه روابط اقتصادی دو کشور گفتند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پرتال اطلاع رسانی اتاق بازرگانی تهران، سفیر هند در ملاقات با دبیرکل اتاق بازرگانی تهران بر حفظ و توسعه مناسبات اقتصادی این کشور با ایران به‌رغم فشار تحریم‌های ایالات متحده آمریکا تاکید کرد. این دو مقام از بخش‌ خصوصی ایران و دولت کشور هند پیش از آغاز وبینار تخصصی تجارت کشاورزی و مواد غذایی دو کشور با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، «گدام دارماندرا» سفیر دولت هند در تهران، در این دیدار با اشاره به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک ایران در منطقه و برخورداری این کشور از ذخایر انرژی گسترده و تامین آن، امکان همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور را فراتر از آنچه که تاکنون بوده دانست و افزود: هند یکی از کشورهای قدرتمند در عرصه‌های اقتصادی است که می‌تواند فارغ از مشکلات تحمیلی از سوی ایالات‌متحده آمریکا و تحریم‌ها علیه ایران با همکاری این کشور به بازارهای بیشتری در منطقه و آسیا و البته بخش‌هایی از اروپا دست یابد.

وی همچنین به همکاری دو کشور ایران و هند در توسعه بندر چابهار اشاره کرد و این بندرگاه را یکی از مراکز استراتژیک و مهم اقتصادی در آینده نزدیک دانست. سفیر هند همچنین در این دیدار از آمادگی بخش بهداشت و سلامت کشورش برای همکاری با ایران برای مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران نیز در این ملاقات اندازه مناسبات اقتصادی دو کشور را متناسب با قرابت و نزدیکی فرهنگی و توان اقتصادی دو طرف ندانست و تاکید کرد که بخش خصوصی دو کشور می‌تواند در توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور بسیار بیش از آنچه هم‌اکنون وجود دارد، نقش‌آفرینی کند.

بهمن عشقی؛ ایران و هند را دو کشور متعادل‌کننده مناسبات در منطقه خاورمیانه و آسیا عنوان کرد و با تاکید بر اینکه آسیا نقش پررنگی در آینده جهان ایفا خواهد کرد افزود: دو کشور ایران و هند می‌توانند جلودار و بازیگران اصلی مناسبات آینده در منطقه آسیا باشند.

این ملاقات قبل از شروع وبینار تخصصی تجارت محصولات کشاورزی و فرآورده‌های غذایی ایران و هند در اتاق بازرگانی تهران و به منظور توسعه ارتباطات این دو نهاد موثر در حوزه ارتباطات تجاری برگزار شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115756

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید