در دهه فجر ۱۱۶ طرح مسکن و شهرسازی افتتاح می شود

0
۱۲۹ بازدید

بخش مسکن، ۱۱۶ طرح شامل طرح‌های بیمارستانی، طرح‌های بازآفرینی شهری و طرح‌های مرتبط با شرکت عمران شهرهای جدید با اعتباری بیش از بر یک هزار و ۶۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: همچون سال‌های گذشته، امسال هم در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف حمل و نقل و مسکن طرح‌هایی را افتتاح خواهد کرد.

بر اساس این اعلام، در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران طرح‌هایی که قرار است در این دو حوزه افتتاح شود ۶۰۲ طرح به ارزش ۷,۱۰۲ میلیارد تومان گزارش شده است.

قرار است در بخش مسکن، ۱۱۶ طرح شامل طرح‌های بیمارستانی، طرح‌های بازآفرینی شهری و طرح‌های مرتبط با شرکت عمران شهرهای جدید با اعتباری بیش از بر یک هزار و ۶۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

جزئیات طرح‌های قابل افتتاح شامل ۲ طرح بیمارستانی در استان‌های فارس و سمنان با ۴۳۱ میلیارد تومان اعتبار، ۲۱ طرح مرتبط با بازآفرینی شهری با اعتبار ۲۳ میلیارد تومان و ۹۵ طرح مرتبط با شرکت عمران شهرهای جدید با اعتباری بیش از بر ۶۰۶ میلیارد تومان است.

گفتنی است یکی از اهداف کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن و شهرسازی احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در طی ۴ سال است که این مهم در همکاری همه سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه محقق خواهد شد.

این طرح در شورای عالی مسکن به ریاست رئیس‌جمهور در دست پیگیری است و دبیری شورای عالی مسکن را وزیر راه و شهرسازی برعهده دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171093