در بهار امسال نهاده های ساختمانی در تهران ۱۰۰ درصد رشد کرد

0
۸۲ بازدید

معاون اطلاعات و آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از تورم نقطه به نقطه ۱۰۰.۷ درصدی قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی پایتخت در بهار سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، مسعود افشین  گفت: تورم نقطه به نقطه قیمت نهاده‌های ساختمانی مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ نسبت به بهار سال ۱۳۹۹، ۱۰۰.۷ درصد بوده است که در مقایسه  با  فصل زمستان، ۳/۵ واحد درصد افزایش داشته است.

وی افزود: طرح آمارگیری از قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران از سال ۱۳۹۰ با هدف محاسبه تغییرات فصلی و سالانه شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی در سطح شهر تهران به‌صورت فصلی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اجرا و نتایج آن توسط مرکز آمار ایران بر سال پایه ۱۳۹۰ انتشار می شود.

افشین خاطرنشان‌کرد: در بهار سال ۱۴۰۰ این طرح آمارگیری با مراجعه به ۸۲۲ کارگاه در سطح شهر تهران و جمع‌آوری ۳۸۰۰  قلم اطلاعات انجام شده است.

وی در خصوص تورم سالانه قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار سال ۱۴۰۰ افزود: تورم سالانه بهار امسال، معادل ۹۳/۵ درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۷/۱ واحد درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است، اطلاعات تفضیلی این طرح در سامانه اطلاعات آماری استان تهران به آدرس amar.thmporg.ir  در دسترس است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155445

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here