کد خبر: 167974
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰

در آستانه برگزاری بزرگترین نمایشگاه شهر هوشمند کشور مطرح شد: غفلت از هوشمندسازی شهرهای آینده را با مشکل مواجه می کند

در آستانه برگزاری بزرگترین نمایشگاه شهر هوشمند کشور مطرح شد: غفلت از هوشمندسازی شهرهای آینده را با مشکل مواجه می کند

به گزارش جهان اقتصاد، دومین جلسه شورای راهبردی این نمایشگاه به ریاست دکتر جمالی نژاد معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با حضور نمایندگان وزارت کشور/ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / وزارت راه و شهرسازی / پلیس فتا / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / وزارت امور اقتصادی و دارایی / نهاد ریاست جمهوری / وزارت نیرو / وزارت جهاد کشاورزی / شورای اسلامی شهر تهران / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سالن جلسات وزارت کشور برگزار گردید.

معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در اين جلسه گفت: خوشبختانه عزم وزیر کشور در برنامه ریزی های دقیق و اصولی برای هوشمند شدن شهرها و روستاها و الکترونیکی شدن امور جدی است که حمایت خوبی محسوب می شود.

دکتر جمالي نژاد افزود: اقداماتی که از زمان شیوع کرونا در شهرها در حوزه انجام فعالیت های مختلف اجتماعی، اداری و اقتصادی بصورت آنلاین انجام و با استقبال شهروندان مواجه شد که ضرورت حرکت های با برنامه در این موضوع را به عموم مسئولان و مدیران به ویژه دست اندر کاران مدیریت شهری در شورا ها و شهرداری ها یاد آور نمود.

رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور نيز در اين جلسه گفت: غفلت مدیریت شهری از هوشمندسازی شهرهای آینده را با مشکل مواجه می کند.

آقاي شجاعان افزود: امیدواریم برای سومین نمایشگاه شهر هوشمند این امکان پدید آید که شهرداری ها، توانمندی ها و اقداماتی که اجرایی شده به منحصه ظهور بگذارند و فرصت بسیار خوبی است برای این که شهرداران و مجموعه حوزه شهرداری با قابلیت ها، اقدامات و دستاوردهایی که در حوزه کاری آنها وجود دارد آشنا شوند. انتظار این است که این تبادل تجربیات یکی از رویدادهای این نمایشگاه باشد.

وی تاکید کرد: فرصت مناسبی خواهد بود در این نمایشگاه که شرکت های دانش بنیان و فناور نسبت به معرف محصولات خود اقدام نمایند تا مدیران شهری  بتوانند از این ظرفیت‌ها برای هوشمند سازی شهرها استفاده کنند..

وی با بیان اینکه شهر و شهروند هوشمند موضوعات بسیار مهمی هستند، افزود: امیدواریم این نمایشگاه فرصت را ایجاد کند که عموم مردم و هم شرکت های دانش بنیان بتوانند از آن بهره ببرند و با دستاوردهای شهر هوشمند آشنا شوند.

سومین نمایشگاه شهر هوشمند با محورهای دولت هوشمند، انرژی، ساختمان هوشمند، حمل و نقل، محیط زیست و اقتصاد هوشمند، تجهیزات زیرساخت های اطلاعات و مخابرات، سلامت، آموزش و ورزش و امنیت در شهرهای هوشمند برگزار می شود.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر این نمایشگاه به پایگاه اینترنتی www.smartcityxpo.com مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 22893242 دبیرخانه اجرایی نمایشگاه تماس بگیرند.