در آخرین روز هفته بورس عقب نشینی کرد

0
۱۴۹ بازدید

در پایان هفته شاخص کل با کاهش ۲۶ واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۰۷ واحد رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران که این هفته را‌‌‌‌‌‌‌‌ با رشد شروع کرده بود، امروز در آخرین روز کاری هفته در یک روند نوسانی با کاهش ۲۶ واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۰۷ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز ۲۶۱ واحد عقب نشست و به رقم ۳۳۳ هزار و ۱۹ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۲۰۲ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از ۷.۷ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۸۸ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۱۲۴ میلیارد تومان دادوستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی بدون تغییر باقی ماند و این دو شاخص با معیار هموزن ۸ صدم درصد عقب‌ نشستند. شاخص آزاد شناور به اندازه یک صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس ۹ صدم درصد رشد کرد، اما شاخص بازار دوم بورس ۱۲ صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای بانک تجارت، چادرملو، بانک ملت، گل گهر و فولاد مبارکه، بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و نمادهای پتروشیمی نوری و پالایش نفت اصفهان بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با کاهش ۱۹ واحد به رقم ۱۷ هزار و ۶۶۱ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۹۷۸ هزار میلیارد تومان رسید و ارزش بازار پایه فرابورس به ۳۱۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۲.۷ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۷۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۴۰۹۴ میلیارد تومان دادوستد کردند که با در نظر گرفتن معاملات بورس تهران، ارزش معاملات امروز دو بازار از ۸.۱ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز نمادهای فولاد هرمزگان، بیمه پاسارگاد و تجلی توسعه معادن و فلزات بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و نمادهای آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، هلدینگ معدنی سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و فرابورس ایران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171499