دردسر اسنودن برای جاسوسان انگلیسی

0
۳۴۵ بازدید

دردسر اسنودن برای جاسوسان انگلیسی

در پی دسترسی روسیه و چین به اطلاعات افشاشده توسط ادوارد اسنودن، کارمند پیشین نهادهای اطلاعاتی آمریکا، مسئولان بریتانیایی و سازمان‌های جاسوسی غربی جاسوس‌های خود را از کشورهای مختلف خارج کرده‌اند. ساندی تایمز گزارش داده که فایل‌های کامپیوتری بیش از یک میلیون پرونده که «فوق محرمانه» توصیف شده‌اند، در اختیار اسنودن بوده که اکنون نهادهای اطلاعاتی روسیه و چین موفق به رمزگشایی از آنها شده‌اند.

خبرگزاری رویترز نیز در این باره نوشته‌است که دسترسی روسیه و چین به اطلاعات، درپی شکستن رمز فایل‌های محرمانه‌ای که تا قبل از آن در اختیار اسنودن بود، می‌تواند برای جاسوس های اطلاعاتی بریتانیا و غرب در «کشورهای متخاصم» دردسرساز شود. بر اساس این گزارش، جاسوسان بریتانیایی و غربی از «کشورهای متخاصم» بیرون برده شده و به آنها گفته شد که مخفی شوند و همچنین جاسوسان در کشورهای دیگر نیز جابه‌جا شده‌اند.

به نوشته ساندی تایمز، شکسته شدن قفل فایل‌های محرمانه به دست چینی‌ها و روس‌ها، سرویس‌های اطلاعاتی این کشورها را تا سال‌های آینده مشغول بررسی و مطالعه خواهد کرد تا هر چه بیشتر به نحوه کار جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و غرب پی ببرند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13294