درخواست رییس کمیسیون اروپایی برای حل معضل پناهجویان

0
۳۲۳ بازدید

ژان کلود یونکر رییس کمیسیون اروپایی گفت:

دولت های اروپایی وظیفه کمک به سیل مهاجران در حال ورود به اروپا را دارند.

وی در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه در بروکسل افزود، ناتوانی وزرای اتحادیه اروپا برای توافق در مورد طرح بازاسکان ۴۰ هزار پناهجوی سوری و اریتره ای که در یونان و ایتالیا موقت اسکان داده شده اند، ناامید کننده است.

بر اساس این گزارش آنها در ماه ژوئن توافق کردند ۳۲ هزار نفر از پناهجویان را تا ماه اکتبر ۲۰۱۵(مهر/آبان) بین ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا بازاسکان دهند؛ اما هشت هزار نفر از پناهجویان همچنان باید در پناهگاه های موقت بمانند.

یونکر تاکید کرد: وزرا بر خلاف شهروندان عادی تعهداتی دارند که باید به آن عمل کنند، ما پیشنهاداتی را مطرح کردیم که با توجه به گستردگی مشکل، زیاد دور از دسترس نبود.

رییس کمیسیون اروپایی افزود:’ ما پیشنهاد یک سیستم اجباری را برای بازاسکان پناهجویان و افرادی دادیم که به کمک و حمایت های بین المللی نیاز دارند؛ اما کشورهای عضو از این پیشنهاد حمایت نکردند و مجبور شدیم به توافقی بر مبنای همکاری داوطلبانه کشورها رضایت دهیم.’

وزرای کشور و دادگستری کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۵(۳۰ خرداد) در نشستی با بازاسکان ۳۲ هزار پناهجوی سوری، عراقی و سومالیایی موافقت کردند. این پناهجویان اکنون در یونان و ایتالیا ساکن هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14641