درخشش طلای سیاه مهارناپذیر ماند

0
۷۳ بازدید

در این بین، ایران اعلام کرد به مذاکرات هسته ای برمی گردد. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA با اشاره به روند طولانی مذاکرات گفت: بعید است در سال ۲۰۲۱ شاهد بازگشت نفت ایران به بازار جهانی باشیم.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش  347درصدی و ۲ دلار ۲۶سنت افزایش داشت و به قیمت۶۷دلار و ۴۴سنت رسید.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش ۴۶ صدم درصدی وبا ۲۸ سنت افزایش به ۶۱ دلارو۴سنت رسید.

قیمتهای نفت تحت تاثیر اختلالات تولید جهانی و برداشت از ذخایر، در معاملات روز جمعه افزایش یافتند و برای سومین هفته متوالی صعود کرده و در بالاترین حد سه سال اخیر ایستادند.

با این حال روند صعودی قیمتها تحت تاثیر نخستین فروش عمومی ذخایر نفت دولتی چین تا حدودی محدود شد. به گفته منابع آگاه، شرکتهای دولتی پتروچاینا و شرکت شیمیایی هنگلی پتروکمیکال چهار محموله به میزان مجموعا ۴.۴۳ میلیون بشکه خریداری کردند.

بهای معاملات دیزل حاوی سولفور بسیار اندک در نیویورک به بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۸ به این طرف صعود کرد.

لوییس دیکسون، تحلیلگر ارشد بازار نفت در شرکت ریستاد انرژی گفت: همچنان که قیمتهای نفت برای یک هفته دیگر رشد به ثبت می رسانند، بازار روی تاثیر طولانی اختلالات عرضه و احتمالا نیاز به برداشت از ذخایر برای تامین تقاضای پالایشگاهی حساب می کند.

بعضی از اختلالات ممکن است ماهها ادامه پیدا کند و در حال حاضر به برداشت چشمگیر از ذخایر نفت آمریکا و جهان منجر شده است. به گفته معامله گران، پالایشگاههای نفت آمریکا در جست و جوی منابع دیگر برای جایگزینی با عرضه از دست رفته نفت خلیج مکزیکو، به خرید نفت عراق و کانادا روی آورده اند.

واردات نفت خام هند هم در اوت به بالاترین میزان در سه ماه گذشته رسید و از رکورد پایین ژوییه بهبود یافت.

بعضی از اعضای اوپک پلاس در پی سرمایه گذاری اندک یا به تاخیر انداختن فعالیت تعمیراتی به دلیل شیوع پاندمی کرونا، برای افزایش سطح تولید تقلا می کنند. شرکت تنگیزشِور اویل که بزرگترین تولیدکننده نفت قزاقستان است، اعلام کرد بخشهایی از پروژه توسعه ۴۵.۲ میلیارد دلاری خود را به مدت سه تا هفت ماه به تاخیر می اندازد.

در این بین، ایران اعلام کرد به مذاکرات هسته ای برمی گردد. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA با اشاره به روند طولانی مذاکرات گفت: بعید است در سال ۲۰۲۱ شاهد بازگشت نفت ایران به بازار جهانی باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155372

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here