درآمد سالانه ۹هزارمیلیارد تومانی ایرلاین‌های داخلی

0
۳۴۸ بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

رئیس سازمان هواپیمای کشوری با اشاره به درآمد ۹۰۰۰میلیارد تومانی ایرلاین‌های داخلی درسال، گفت: ایرلاین‌های خارجی نیز سالانه ۳میلیارد دلار فروش بلیت دارند که حدود ۳۰درصد این مبلغ صرف فعالیت‌های تعمیر و نگهداری می‌شود.

علیرضا جهانگیریان درنشست هم اندیشی راه کارهای توسعه صنعت حمل ونقل هوایی با عنوان “راهکارهای استفاده از توان داخلی در صنعت هواپیمایی” با تاکید برضرورت استفاده از توان داخلی در صنعت هواپیمایی اظهار کرد: با توجه به تاکید رهبرمعظم انقلاب به اقتصاد مقاومتی و با نزدیک شدن به تاریخ ضرب الاجل هسته ای باید در صنعت هوانوردی سیاست مشخص دنبال شود تا از حداکثر توان داخلی استفاده شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اشتغال زایی صنعت هوانوردی گفت: در جهان ۵۸٫۱ میلیون شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این صنعت ایجاد شده و هر شغل در بخش هوایی ۳٫۶ برابر مشاغل دیگر ارزش افزوده تولید می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تولید ناخالص داخلی در صنعت هوانوردی جهان بیش از ۲۴۰۰ میلیارد دلار و معادل ۳٫۴ درصد تولید ناخالص جهانی است، این در حالی است که بیش از ۲۵ هزار فروند هواپیمای تجاری در جهان وجود دارد و بیش از ۲٫۸ میلیارد نفر در سال از طریق حمل و نقل هوایی جابجا و ۳۵ هزار کریدور در جهان وجود دارد.

جهانگیریان با اشاره به عوامل ایجاد چالش در صنعت هوایی کشور گفت: وارداتی بودن این صنعت و وجود تحریم ها موجب قطع یا کندی جریان انتقال فناوری شده است، ضمن اینکه غیرشفاف شدن فعالیت ها و نیز عدم وجود راهبرد بلندمدت و سیاست گذاری موثر در این حوزه از دیگر عوامل چالش برانگیز به شمار می رود.

وی افزود: کاهش کارایی به دلیل ضعف ساختاری مزمن بنگاه های دولتی فعال در بخش های مختلف و عدم اجرای دقیق برنامه ها بخش دیگری از نتایج این چالش هاست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13752