دخالت دولت درقیمت گذاری آلومینیوم ثبات بازار را دچار خدشه می کند

0
۴۰۵ بازدید

رییس هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران گفت: دخالت دولت در قیمت گذاری پایه آلومینیوم ثبات بازار عرضه و تقاضا را دچار خدشه می کند.

داریوش پاکبین روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امسال بر اساس فروش دستوری ابلاغی از سوی دولت و تعیین قیمت پایه شمش آلومینیوم با قیمت ۶۱ هزار ریال، بازار عرضه و تقاضای این فلز استراتژیک دستخوش تغییر شده است.

وی ادامه داد: احتمال دولت از وارد شدن به نرخ گذاری فلز آلومینیوم در بورس، ایجاد فضای رقابت در توزیع ،تعادل بخشی درعرضه و تقاضای بازار این محصول قلمداد شده که به نظر می رسد این مهم تحقق نیافته است.

وی اضافه کرد: هم اینک قیمت پایه شمش آلومینیوم بر اساس ابلاغ دستوری دولت سه هزار ریال زیر قیمت تولید عرضه می شود که این مهم در درازمدت آثار سویی بر بازار دارد.

پاکبین بیان کرد: سود آوری ایرالکو در سه ماه نخست امسال با زیان دهی مواجه شده که بر اساس روند کاری، این اتفاق به دلیل عوامل مختلفی از جمله رکود اقتصادی بازار در ماه های اول سال امری طبیعی است.

وی افزود: با توجه به چشم انداز برنامه های توسعه این شرکت، به نظر می رسد سطح مراودات اقتصادی و حضور دربازارها در افق پساتحریم وضعیت مطلوبتری بگیرد.

وی توضیح داد: افتتاح خطوط اعتباری بلند مدت نظیر LC و فاینانس درخرید مواد اولیه تولید آلومینیوم و افزایش مبادلات ارزی با کشورهای مختلف زمینه حضور این شرکت را در مبالادت اقتصادی داخلی و خارجی تسهیل می کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14515