دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد در نخستین همایش لجستیک چابهار مطرح کرد: ضعف در لجستیک عامل جا ماندن ایران از بازار منطقه

0
۱۳۸ بازدید

سی ام دی ماه برای نخستین بار همایش و نمایشگاه لجستیک ملی با حضور مقامات کشوری و متخصصان حوزه حمل و نقل توسط سازمان منطقه آزاد چابهار و اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در سالن همایش های بین المللی منطقه آزاد چابهار برگزار گردید .

به گزارش جهان اقتصاد، این رویداد از پنجشنبه در قالب همایش، نمایشگاه و ششمین کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت با محوریت “برون‌رفت از چالش‌های لجستیکی چابهار” آغاز و تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

همچنین قرار است در خاتمه این رویداد تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان منطقه آزاد چابهار و وزارت امور خارجه در راستای واگذاری ۱۰۰ هکتار زمین جهت احداث منطقه لجستیک کشورهای عضو اکو منعقد گردد .

سعید چلندری معاون حمل و نقل منطقه آزاد چابهار و دبیر همایش لجستیک چابهار در زمینه ضرورت برگزاری این همایش گفت چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به لحاظ قرار گرفتن در کرانه دریای عمان و دوری از کانون بحران‌های خلیج فارس و به عنوان اتصال دهنده کشورهای محصور در خشکی دارای اهمیت راهبردی برای تجار بین‌المللی است.

چلندری ادامه داد در دنیای اقتصاد امروز، در انتقال کالا و خدمات حرف نخست را زمان و هزینه می‌زند و با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران داشتند اتفاقات خوبی در این سواحل خصوصا در منطقه ازاد چابهار به وقوع پیوسته است .

دبیر همایش لجستیک چابهار بیان داشت: به لحاظ  ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که در طول سواحل مکران داریم بویژه در منطقه  آزاد ؛در این همایش بنا داریم به نوعی توانمندی‌ها و ظرفیت های منطقه را به تجار داخلی و بین‌المللی و فعالان حوزه حمل و نقل و لجستیک معرفی کنیم .

در ادامه عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه  آزاد چابهار اظهار داشت از چابهار که به عنوان یکی از چهار شهر لجستیکی کشور در سند آمایش لجستیک معرفی شده و بنا است که پایتخت دریایی ایران باشد این انتظار هست که در حوزه مسئولیت‌ها و ماموریت‌های اصلی خود نقش موثر و کارآمدی بپذیرد.

کُردی گفت: حوزه صنعت با پتروشیمی و فولاد ویژگی بارز چابهار است اما هرآنچه که در حوزه صنعت و فعالیت، در این منطقه بر پایه ویژگی‌هایی که به عنوان ماموریت دنبال می‌شود را بخواهیم پیگیری کنیم الزاما نیازمند شبکه و شریان ارتباطی قوی هستیم و این پتانسیل شریان قوی، ویژگی ذاتی این سرزمین است که در اسناد بالادستی هم به درستی دیده شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، در دو دهه گذشته وزن نهاده‌های تولید در قیمت تمام شده کالا تغییر اساسی داشته است و به دلیل همگن شدن تکنولوژی، کاهش فاصله‌های مواد اولیه و واحدهای تولیدی به دلیل ابزارهای جدید حمل و نقل خصوصا کشتی‌های اقیانوس‌پیما و پهن‌پیکر امکان جابجایی نیروی انسانی و کارکردن از دور، همه اینها به نهاده‌های تولید یک همگنی را داده که تقریبا رقابت را بسیار سخت و نزدیک کرده است.

وی اضافه کرد: موضوعی که بین رقبا فاصله ایجاد می‌کند هزینه‌های حمل و نقل است یعنی زمان رسیدن و هزینه رسیدن به بازار و این دو عامل، لجستیک را به عنوان یک اتفاق بزرگ برای کسانی که قصد دارند در اقتصاد جهانی حضور پیدا کرده و نقش بپذیرند در بازارهای رقابتی، مهم و با اهمیت کرده است.

وی تصریح کرد: بنابراین امروز مسیرهای متعارفی که در حوزه‌های حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گرفته، مورد بازنگری قرار گرفته است و تلاش برای یافتن مسیرهای جایگزین برای کاهش زمان و هزینه بسیار زیاد است و همگان مصمم هستند تا از طریق زمانِ رسیدن به بازار و هزینه رسیدن به بازار بتوانند فاصله خود را در قیمت‌های رقابتی بین رقبا بیشتر کنند.

کُردی ادامه داد: این منطق در ادبیات اقتصادی منجر به تلاش‌ها و تعریف و اهمیت کریدورهای ارتباطی شده است و همین دلیل است که امروز کشورهای آسیای میانه تلاش می‌کنند تا مسیر جدیدی را برای دسترسی به آبهای آزاد برای خودشان ایجاد کنند، به همین دلیل است که روسیه در تلاش است که مسیر چابهار و کریدور جنوب به شمال را جایگزین مسیر متعارف خود یعنی کانال سوئز کنند و همین دلیل است که چین برای اینکه قدرت اول اقتصادی دنیا در سال‌های ۲۰۳۰ و ۲۰۵۰ باشد در کنار همه برنامه‌های مفصلی که برای رسیدن به قدرت اقتصادی دنبال می‌کند ابتکار خود را بر جاده و کمربند اعلام می‌کند اگرچه که در حوزه پتروشیمی، فولاد، خودرو و در حوزه‌های هایتک و تکنولوژی‌های جدید برنامه‌های بسیار مفصل و کاملی را ارائه کرده است و برای هرکدام سندی جداگانه دارد اما برگ آخر خود را جاده و کمربند اعلام می‌کنند.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان داشت: در این بین، جایگاه ایران به مثابه یک جعبه تقسیم در این بخش از نقشه جهان، نقشی است که کشورها نمی‌توانند به راحتی ان را نادیده بگیرند و قابل حذف شدن نیست.

وی تصریح کرد: باوجود تلاش‌های زیادی که به دلیل فضاهای سیاسی و رقابت‌های استراتژیکی که در منطقه وجود دارد همه تلاش‌ها یافتن مسیرهایی از اطراف ایران و حذف ایران از این کریدورها بوده و امروز شاهدیم به دلیل همین محاسبات دقیق و جغرافیای ارزشمندمان، ناچار به برگشتن به سوی ایران هستند.

کُردی گفت: همه اینها، ارتباط خودشان را از طریق ایران کوتاه‌ترین و کم‌هزینه‌ترین می‌بینند اما واقعیت امر این است که آن چیزی که در نقشه و روی کاغذ برای ما مزیت است آیا توانستیم این مزیت را در عمل هم عوامل و بازیگران اصلی این زنجیره ارزش بهره‌ بگیریم. آیا حلقه‌های مختلف این زنجیر به صورت مناسب و شایسته‌ای با هم فعالیت می‌کنند. آیا حمل و نقل دریایی و ریلی ما به درستی و با کمترین زمان و کمترین بروکراسی به یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند؟ حمل و نقل جاده‌ای ما چگونه است؟

همچنین سعید محمد در همایش لجستیک چابهار اظهار داشت: اصل این است که در چنین همایش‌هایی بخش‌های مختلف مربوط با این موضوع لجستیک بتوانند همدیگر را پیدا کنند و باهم تبادل نظر کنند. باید سعی شود از کارهای جزیره‌ای پرهیز کنیم، کارایی این همایش‌ها این است که بتوانیم تا انتهای کار به اهداف مورد نظر دسترسی پیدا کنیم .

وی با بیان اینکه سازمان تجارت جهانی حجم تجارت را در دنیا سالانه ۴۲ هزار میلیارد دلار اعلام کرده است گفت: ایران در یک موقعیت استراتژیک قرار گرفته است و مبادلات تجاری زیادی را در منطقه خودمان شاهد هستیم.

 دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تاکید کرد: ۲۲ کشور مورد تاثیر در اطراف ایران وجود دارد که شامل ۱۵ کشور همسایه و ۷ کشور غیر همسایه هستند .حجم مبادلات تجاری این کشورها ۷۵۰۰ میلیار دلار در سال است و سهم ایران از این میزان، هشت دهم درصد است .

محمد با طرح این سوال که چرا ما نتوانستیم به جایگاه واقعی تجاری ایران در منطقه دسترسی پیدا کنیم اظهار داشت: آماده نبودن کشورمان در بحث لجستیک و ترانزیت مهمترین مشکل است و برای همین است که در این همایش به موضوع مهم لجستیک می‌پردازیم.

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: کریدورهای زیادی را در منطقه داریم ، کردیور شمال _ جنوب که یکی از کریدورهایی است که امکان عبور از کشور ما را فراهم می‌کند.

وی گفت: کریدور شرق _ غرب و اخیرا کمربندی جاده که طرح چین در منطقه تعریف شده است و در همه این کریدورها کشور ما می‌تواند نقش‌آفرین باشد، اما بعضا مزیت‌های رقابتی‌مان را از دست می‌دهیم

مشاور رییس جمهور ادامه داد: عده‌ای می‌گویند که بحث سیاسی، بین‌المللی و تحریم است اما کسانی که می‌خواهند بارشان را به مقصد برسانند فقط و فقط ۲ موضوع برایشان مهم است؛ نخست اینکه با کمترین هزینه بار را به مقصد برسانند و دیگری اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن کالاهای خود را را به مقاصد هدفشان حمل کنند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم خلاءهای زنجیره لجستیک کشور را برطرف کنیم  موفق خواهیم شد که کریدورها را احیا کنیم و توجه داشته باشیم که هر کدام از دستگاه‌ها در احیای این کریدورها نقش خاص خود را دارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=169977