داعش تهدید جدید بیمه گران آسیایی

0
۵۰۲ بازدید

داعش تهدید جدید بیمه گران آسیایی

اعضای گروه های تروریستی در کشورهای مانند افغانستان، پاکستان و هند به سمت گروه داعش جذب می شوند . یکی از پیشروترین اندیشکدهای ضدتروریسم جهان طی گزارشی اعلام کرد که کشورهای واقع در جنوب آسیا باید برای مقابله با تهدید فزاینده افراط گری گروه تروریستی داعش بیش از گذشته تلاش کنند.

به گزارش جهان اقتصاد  به نقل از ایشا اینشورنس ریویو،، اندیشکده مبارزه با افراط‌گرایی «کویلیوم» در گزارشی به جزئیات رشد ارتباط بین گروهای تروریستی مستقر در جنوب آسیا با داعش پرداخته است. در این گزارش هشدار داده شده که اعضای گروه های تروریستی در کشورهای مانند افغانستان، پاکستان و هند به سمت گروه داعش جذب می‌شوند و این مسئله به بی ثباتی در این منطقه دامن می زند. در این میان شرکت های بیمه با معضلات بیشماری مواجه می شوند که یکی از اصلی ترین آنان افزایش خسارت ها به زیرساخت های این کشورهاست.

از سوی دیگر، کاهش رشد اقتصادی به دلیل افزایش تهدیدهای این چنینی باعث می شود که مردم کمتر به فکر سرمایه گذاری بیافتند و در نتیجه سود این شرکت ها روز به روز کمتر از گذشته می شود. خروج شرکت های بزرگ بین المللی از کشورهای هدف نیز خروج سرمایه ها را به دنبال خواهد داشت؛ در این میان بیمه گران بیشترین زیان را متحمل می شوند. در گزارش کویلیوم همچنین آمده است، انتظار می رود داعش برای بین المللی شدن و کنار زدن گروه های مانند القاعده در این منطقه بر شدت حملاتش بیافزاید.

آمار منتشره توسط بنیاد کویلیوم نشان می دهد که تعداد شهروندان اروپایی که برای پیوستن به گروه داعش به سوریه و عراق رفته اند از ۱۹۲۹ نفر در سال ۲۰۱۳ به ۲۵۸۰ نفر در سال ۲۰۱۴ افزایش یافته است. تعداد جذب شهروندان فرانسوی نیز طی یک سال ۶۹.۹ درصد افزایش یافته است. تعداد شهروندان آلمانی نیز که طی همین مدت به داعش پیوسته اند، ۶۶.۷ درصد رشد داشته است. تعداد این شهروندان از میزان ۲۴۰ نفر در سال ۲۰۱۳ به ۴۰۰ نفر در ۲۰۱۴ افزایش یافته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13994