خوزستان در خبرها – ۲۴ آبان ۱۳۹۴

0
۷۷۵ بازدید

افتخار فرج

اهواز-خبرنگار جهان اقتصاد

khozestan@jahaneghtesad.com

خرسندی استاندار خوزستان از جلب سرمایه‌گذاری ‌خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)

در جریان برگزاری هفتمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور در کیش، استاندار خوزستان ضمن حضور در غرفه‌ی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره)، از عمل‌کرد و اقدامات مؤثر اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در جلب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و رونق فعالیت‌های تجاری در بنادر استان خوزستان تقدیر کرد.

ایشان با تأکید بر رشد سرمایه‌گذاری درون و برون بندر طی دو سال اخیر افزود: وزارت راه و شهرسازی و سازمان بنادر و دریانوردی عملکرد موفقی در این زمینه داشته‌اند و این زحمات قابل تقدیر است و به اعتقاد من توسعه‌ی راه ها و خطوط مواصلاتی به این مجتمع بزرگ بندری موجب افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در آن خواهد شد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حجم ۴۰ درصدی واردات و ۱۷ درصدی صادارات  کل کشور از استان خوزستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) گرچه از نقش ملی برخوردار است اما انتظار می‌رود با انتقال بخشی از  حجم تجارت این بنادر به بنادر دیگر استان خوزستان نظیر شادگان و چوئبده شاهد نقش آفرینی بیشتر این بنادر در  استان باشیم و قطعا توجه بیشتر به سایر بنادر  موجب افزایش ظرفیت ها در استان خوزستان خواهد شد.

افتتاح نمایشگاه صنایع و ماشین‌آلات کشاورزی در اهواز

پنجمین نمایشگاه صنایع و ماشین‌آلات کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری، دام و طیور و دامپزشکی در محل نمایشگاه بین‌المللی اهواز افتتاح شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در محل نمایشگاه دائمی اهوازبیان کرد: این نمایشگاه با حضور شرکت‌کنندگانی از استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان‌غربی و شرقی، زنجان، مرکزی، قزوین، کرمان، خوزستان، البرز، گرگان، فارس، همدان، چهارمحال و بختیاری، کردستان، مازندران و کرمانشاه برگزار شده و تا ۲۶ آبان ماه برای عموم علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

محمد قاسمی نژاد افزود: این نمایشگاه راه‌کارهای اقتصادی، بازاریابی و ارتباط مستقیم تولیدکننده و مصرف کننده را نشان می‌دهد و کشاورزان و بهره برداران نیز با دست‌آوردهای کشاورزی آشنا می‌شوند.

وی گفت: این نمایشگاه با ۱۲۰ غرفه در سه سالن امام رضا (ع)، خلیج فارس و خرمشهر نمایشگاه دائمی اهواز افتتاح شده است.

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=19057