خودروهای ایرانی دوباره به روسیه می روند

0
۷۶۳ بازدید

در جریان نشست روزچهارشنبه در ایروان پایتخت ارمنستان بین هیات های ایران و روسیه، زمینه همکاری میان شرکت های خودروساز دو کشور با حضور نمایندگان ایران خودرو و سایپا و افتوواز روسیه بررسی و یادداشت تفاهم همکاری ورود به بازارهای دو طرف امضا شد.

امضای یادداشت تفاهم همکاری های خودروسازی بین تهران و مسکو

گروه تولید-با امضای یادداشت تفاهم همکاری های خودروسازی بین تهران و مسکو، زمینه ورود دوباره خودروهای ایرانی به روسیه و همچنین برنامه مونتاژ و تامین قطعات ممکن می شود.

در جریان نشست روزچهارشنبه در ایروان پایتخت ارمنستان بین هیات های ایران و روسیه، زمینه همکاری میان شرکت های خودروساز دو کشور با حضور نمایندگان ایران خودرو و سایپا و افتوواز روسیه بررسی و یادداشت تفاهم همکاری ورود به بازارهای دو طرف امضا شد.

میرهادی سیدی معاون امور بین الملل سازمان صنعت، معدن و تجارت ایران و واسی والود بابوشکین معاون حمل ونقل و خودروسازی وزارت صنایع روسیه این قرارداد را امضا کردند.

براساس این یادداشت، شرکت های خودروساز توافق کردند همکاری ها و رایزنی های لازم را برای فروش خودرو، مونتاژ و تامین قطعات در دو کشور فراهم کنند.

در سال ۱۳۸۷ نیز برنامه فروش خودرو ایرانی در روسیه و چند کشور منطقه اجرا شد که مورد استقبال قرار گرفت.

همچنین در جریان این نشست که در حاشیه مذاکرات برنامه ریزی همکاری های تهران و اتحادیه اوراسیا با حضورمجتبی خسروتاج قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات ایرانی برگزار شد، ابعاد مختلف همکاری های مرتبط دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در نشست اقتصادی ایران-اوراسیا و ارمنستان با حضور واچه گابریلیان معاون نخست وزیر این کشور و خسروتاج در شهر ایروان، دامنه همکاری های مختلف و همچنین توافق نامه ترجیحی تهران و اتحادیه اوراسیایی بررسی شد.

ارمنستان تولیدات صنعت کشاورزی ایران را با کیفیت اعلام کرد

روبرت ماکاریان معاون وزیر کشاورزی ارمنستان هم در مذاکره با هیات اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ایران در ایروان، با تاکید بر اینکه تولیدات تجهیزات و ماشین آلات ایران در این بخش کیفیتی خوب و قیمت رقابتی برای صادارات دارد، برای تنظیم برنامه همکاری واردات اعلام آمادگی کرد.

وی یکی از عوامل مهم رونق همکاری ها در بخش های مرتبط برای فروش تجهیزات و ماشین الات کشاورزی ایرانی در ارمنستان را کیفیت مطلوب و قیمت مناسب اعلام کرد.

در این مذاکرات که گِقام گِوُرکیان مدیرعامل بنیاد توسعه کشاورزی ارمنستان و همچنین نمایندگانی از شرکت های تولید کننده تجهیزات و ماشین الات این کشور حضور داشتند، ماکاریان پیشنهاد داد: تجهیزات و ماشین الات کشاورزی ایران در نمایشگاه «آرم پروُد اِکسپو» که اکتبر سال جاری (مهر-آبان) در ایروان برگزار می شود، نمایش داده شود تا طرف های ارمنستانی از نزدیک با توانمندی های ایران در این صنعت بیشتر آشنا شوند.

ماکاریان همچنین به منظور گسترش و تحکیم همکاری ها در عرصه کشاورزی، امضای یادداشت تفاهم بین شرکت مسئول ایرانی و بنیاد توسعه کشاورزی ارمنستان با هدف تنظیم و تدوین برنامه مشخص همکاری ها را خواستار شد.

حسین روضاتی معاون اتحادیه تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی ایران نیز در این دیدار گفت: آشنایی متقابل با توانمندی ها، نیازها و همچنین فرصت های صادراتی به ارمنستان در عرصه کشاورزی و تجهیزات و ماشین آلات مرتبط، هدف رایزنی ها و مذاکرات است.

وی افزود: برقراری ارتباط با فعالان عرصه های مختلف کشاورزی در ارمنستان برای همکاری های بیشتر از جمله برای اینکه تجهیزات و ماشین آلات نوین تولیدی ایران در این بخش را صادر کنیم نیز در دستور کار قرار دارد.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=63808