خلف وعده شهرداری برای حمایت از خانواده کارگر جان‌باخته

0
۲۳۶ بازدید

روزگار سخت خانواده مرحوم علی چراغی

گروه توسعه: یک سال از کشته شدن علی چراغی کارگری که بر اثر ضرب و شتم توسط ماموران گشت سد معبر ناحیه ۴منطقه ۴شهرداری تهران جان باخت، می‌گذرد، اما هیچ یک از وعده‌های شهرداری و شورای شهر برای حمایت از خانواده این کارگر تحقق نیافته است.

یک سال پیش ۴ نفر از ماموران سدمعبر شهرداری با مرحوم علی چراغی درگیر شده و وی بر اثر ضربات واردشده بر سرش پس از یک هفته بستری شدن در بیمارستان جان باخت.

ایلنا در گزارشی نوشت، حالا یک سال از قتل مرحوم علی چراغی می‌گذرد و خبرهایی که از گوشه و کنار می‌شنویم از وضعیت نابسامان زندگی و معیشت همسر و فرزندان قربانی این نزاع حکایت دارد. محمد چراغی برادر مقتول می‌گوید: پس از کشته شدن برادرم، عبدالهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مسجدجامعی رئیس وقت شورای شهر به همراه خانم آباد عضو شورای شهر به ملاقات خانواده‌ مرحوم برادرم آمدند و وعده دادند که خانواده برادرم را تامین و برای آنان مسکن تهیه کرده و آنها را بیمه کنند تا در مضیقه نباشند، اما تا امروز هیچ‌کاری نکرده‌اند.

چراغی ادامه می‌دهد: در این مدت رئیس شورای شهر تغییر کرد و به ما گفته شد؛ حالا دیگر کاری از دست مسجدجامعی برنمی‌آید. چندبار با رئیس فعلی شورای شهر تماس گرفتیم و درخواست ملاقات کردیم که اجازه‌ی آن به ما داده نشد. به ما گفتند: آقای چمران برای رسیدگی به مسائل خانواده برادرم نامه‌ای نوشته و به آقای طلایی داده است. در پایان هم به ما گفته شد؛ باید موضوع را از معاونت خدمات شهری پیگیری کنیم، اما تا به حال نتوانسته‌ایم با عبدالهی معاون خدمات شهرداری ارتباطی برقرار کنیم. ایشان مرتب امروز و فردا می‌کند و جوابی به ما نمی‌دهد.

برادر قربانی می‌افزاید: با وجود وعده‌ها و امیدواری‌هایی که داده شد؛ هیچ اقدامی انجام نشد. چندبار هم درخواست ملاقات با آقای قالیباف را دادیم که چنین اجازه‌ای به ما داده نشد.

وی با بیان اینکه پسر ۱۶ ساله برادرم برای امرار معاش سر خیابان میوه می‌فروشد، دختر دانشجوی علی چراغی چون از پس تامین مخارج دانشگاه برنمی‌آید؛ با مشکلاتی برای ادامه تحصیل مواجه شده‌است. علی چراغی غیر از این دو فرزند، پسر سیزده ساله و دختر چهارساله‌ی دیگری هم دارد که باید برای تامین معاش و مخارج تحصیل آنها کاری کرد.

قراراست؛ اولین جلسه دادگاه پرونده مرحوم علی چراغی؛ ۳۱ مردادماه برگزار شود.خانواده چراغی این روزها منتظر دادگاهی‌ست که نتیجه آن می‌تواند؛ سرنوشت خانواده را رقم بزند.

احمد حکیمی‌پور و ابوالفضل قناعتی اعضاء شورای شهر تهران از عدم تحقق وعده‌های شهرداری به این خانواده ابراز تعجب و تاسف کردند و عبدالهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران نیز پاسخگوی پی‌گیری‌های خبرگزاری ایلنا نبوده‌است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14833