خلأ میان سرمایه‌گذار و متقاضی جذب سرمایه در صنعت ICT

0
۵۵۱ بازدید

گروه امورزیربنایی-عضوهیأت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه هم اکنون در ایران بین سرمایه‌گذار و متقاضی جذب سرمایه خلأ وجود دارد، پیشنهاد کرد: برای پر کردن این خلأ، نیاز به واسط‌هایی است که با برخورداری از آگاهی‌های حقوقی و فنی، مانند بنگاه‌های معاملات دو طرف را به یکدیگر مرتبط کنند.

خسرو سلجوقی با اشاره به اینکه بازارهای ایران برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی به معرفی نیاز دارد، گفت: هم اکنون در ایران بین سرمایه‌گذار و متقاضی جذب سرمایه خلأ وجود دارد وبرای پر کردن این خلأ، نیاز به واسط‌هایی است که با برخورداری از آگاهی‌های حقوقی و فنی، مانند بنگاه‌های معاملات دو طرف را به یکدیگر مرتبط کنند.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش هایی چون همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کار در صنعت فاوا یکی از ابزارهای معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت ICT ایران است، تاکید کرد: لازم است برای تکمیل چرخه پس از برگزاری همایش محلی برای عرضه فرصت‌های سرمایه گذاری وجود داشته باشد.

سلجوقی توضیح داد:ساختار واسط برای ایجاد ارتباط میان سرمایه‌گذار و متقاضی جذب سرمایه باید کاملا خصوصی و بدون وابستگی به دولت باشد تا از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر و قادر به ادامه بقا باشد.

وی تصریح کرد: بنابراین برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب و کار در صنعت فاوا و پس از آن تشکیل این ساختارها، زنجیره متقاضی سرمایه گذاری، سرمایه گذار و تحقق سرمایه گذاری خارجی رادر کشور تکمیل خواهد کرد.

گفتنی است همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار در صنعت ICT ایران در تاریخ ۲ مرداد ماه ۱۳۹۵ در محل سالن همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

در راستای برگزاری این همایش، جلسه برقراری ملاقات های تجاری در تاریخ ۳ مرداد ماه ۱۳۹۵ و سمینار توسعه صادرات IT ایران که با ارائه مدرک معتبر از کالج مدیریت بازرگانی کانادا همراه می باشدنیز در تاریخ ۴ مرداد ماه ۱۳۹۵ برگزار می شود.

هدف از برگزاری این همایش ،معرفی توانمندی های علمی و تکنولوژیکی ایران در حوزه ICT، معرفی مزیت های رقابتی ایران در تولید نرم افزار و محتوا، تجهیزات و زیرساخت های ICT و خدمات الکترونیک، تهیه فهرستی از فرصت های آماده سرمایه گذاری در حوزه ICT ایران، اعلام قوانین سرمایه گذاری های خارجی در ایران و روش های تامین مالی پروژه ها به شیوه سرمایه گذاری خارجی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35972