خصوصی‌سازی آموزش‌های مهارت در اشتغال

0
۳۷۸ بازدید

معاون وزیر کار گفت: اموری که می‌تواند از طریق بخش خصوصی انجام شود، نباید آن را توسط دولت دنبال کنیم.

معاون وزیر کار گفت: اموری که می‌تواند از طریق بخش خصوصی انجام شود، نباید آن را توسط دولت دنبال کنیم.

به گزارش مهر، محمدامین سازگارنژاد با تاکید بر ضرورت ایجاد درک مشترک بین بخش دولتی و خصوصی با رویکرد توسعه ای گفت: اموری که از عهده بخش خصوصی برمی آید، نباید توسط دولت انجام شود و البته آرزوی ما رشد در هر دو بخش دولتی و بخش خصوصی است به طوری که جامعه حس مثبتی نسبت به آموزش های ما داشته باشد.

معاون وزیر کار افزود: ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بخش خصوصی (آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد) را همکار خود می دانیم و تمایل داریم با آنها رویکردی تعالی بخش با درک مشترک داشته باشیم.

سازگارنژاد از توسعه همکاری بخش دولتی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با آموزشگاه های آزاد این سازمان خبر داد و افزود: از انجام کارهایی که منجر به حمایت از آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد بشود هیچگونه دریغی نداریم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه بیان داشت: در صورت نیاز به جلب حمایت مجلس از بخش خصوصی و همچنین در زمینه هایی که نیاز به تخصیص اعتبار به بخش خصوصی باشد تمام تلاش خود را می کنیم. بزرگترین چالش آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد، اقتصادی کردن این آموزشگاه ها است که منجر به بقای آنها می شود.

وی افزود: من اعتقاد دارم که آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد که کارشان را تعطیل کرده اند، باید فعالیت خود را دوباره شروع کنند و برای این منظور هر اقدامی که سازمان بتواند در مسیر قانونی برای آنها انجام دهد، پیگیری خواهیم کرد.

معاون وزیر کار گفت: آموزشگاه های آزاد همکار و شریک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور هستند و ما باید با ایجاد ظرفیت های جدید در حمایت و هدایت آنها و رونق فعالیت های آموزشی آموزشگاه های آزاد تلاش کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=28934