خسارت ۵.۷ میلیارد دلاری یک شرکت بزرگ نفتی در سال ۲۰۲۰

0
۱۹۳ بازدید

شرکت پترولیوم ۵.۷ میلیارد دلار خسارت در ۲۰۲۰ گزارش داد، در حالی که ۱۰ میلیارد دلار در ۲۰۱۹ سود کرده بود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بریتیش پترولیوم برای اولین بار طی یک دهه گذشته ضرر و زیان سالانه خود را گزارش داد. همه‌گیری ویروس کرونا به صنعت نفت جهان در ۲۰۲۰ آسیب شدیدی رساند.

این شرکت بزرگ نفتی ۵.۷ میلیارد دلار خسارت در ۲۰۲۰ گزارش داد، در حالی که ۱۰ میلیارد دلار در ۲۰۱۹ سود کرده بود. همه‌گیری ویروس کرونا تقاضا برای سوخت حمل و نقل را پایین آورد و باعث سقوط قیمت نفت در بازار جهانی شد.

بریتیش پترولیوم مجبور شد در سال گذشته میلادی به دنبال کاهش قیمت نفت، ارزش سرمایه‌های نفت و گاز خود را ۶.۵ میلیارد دلار پایین آورد.

این شرکت همچنین ۱۰ هزار نفر از نیروی کار خود را در سراسر جهان اخراج کرد و سود سهام خود را برای اولین بار کاهش داد. قیمت سهام بریتیش پترولیوم به پایین‌ترین رقم طی ۲۶ سال گذشته رسید.

تمام شرکت‌های نفت بزرگ دنیا در سال گذشته میلادی درگیر محدودیت‌های کرونایی بودند که مانع افزایش قیمت نفت می‌شد. قیمت نفت خام برنت از ۲۰ دلار در هر بشکه در آوریل ۲۰۲۰ به بیش از ۵۵ دلار در هر بشکه رسیده است. ولی بازار هنوز هم پایین‌تر از اوج ۷۵ دلار در ۲۰۱۹ قرار دارد.

بریتیش پترولیوم پیش‌بینی خود از قیمت نفت طی دهه‌های آینده را تا ۵۵ دلار در هر بشکه بین ۲۰۲۱ تا ۲۰۵۰ پایین آورده است. این رقم یک سوم قیمتی است که قبل از بحران کرونا پیش‌بینی شده بود. برنارد لونی، مدیر عامل این شرکت گفت سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ سخت‌ترین فصل برای صنعت نفت طی ۳۰ سال گذشته بوده است ولی روزهای بهتری را در ۲۰۲۱ پیش‌بینی می‌کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=131829