کد خبر: 168430
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰
گروه : کشاورزی

خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی جنوب فارس

خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به بخش کشاورزی جنوب فارس

به گزارش جهان اقتصاد، محمد مهدی برومندی در بازدید از مناطق سیل زده جنوب استان فارس اظهار داشت: بارش‌های سیل‌آسای روزهای ۱۲ و ۱۳ دیماه جاری، محصولات بیش از ۲۰ هزار هکتار زمین های زراعی در مناطق سیل زده استان فارس را با خود بُرد و خسارت در این بخش بسیار سنگین است.

وی بیان کرد: سیل همچنین ۱۲۳ حلقه چاه کشاورزی را در فارس تخریب کرد و بیش از ۶ هزار قطعه مرغ خانگی در مناطق سیل زده را نیز از بین برده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس در حالی که با تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات زراعی و باغی رتبه نخست را در کشور داراست و ویترین بخش کشاورزی ایران بشمار می رود و در حقیقت معیشت اصلی مردم در این حوزه است نیازمند عزم جدی و راسخ دولت برای حمایت و پشتیبانی بی دریغ برای جبران خسارات ناشی از سیل به کشاورزان این منطقه هستیم.

او تصریح کرد: سیل به بسیاری از تاسیسات زیربنایی، جاده های دسترسی بین مزراع، چاه های آب کشاورزی، شیلات، باغ ها و سایر زیرمجموعه های خش کشاورزی این منطقه خسارت وارد کرده است.

برومند اضافه کرد: سیل در شهرستان لامرد استان فارس نیز رقمی افزون بر هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی این شهرستان زیان زده است.